Nokia W7 i W8 - pierwsze modele z Windows Phone 7?

Nokia W7 i W8 - pierwsze modele z Windows Phone 7?

Nokia W7 i W8 - pierwsze modele z Windows Phone 7?
Jakub Płaza
14.04.2011 10:47, aktualizacja: 14.04.2011 12:47

Chyba nikt poza Nokią i Microsoftem nie wie, kiedy pierwsze fińskie smartfony z Windows Phone 7 zaczną pojawiać się na rynku. Na szczęście doskonale poinformowany redaktor Mobile-Review ma dla nas wyjątkowo ciekawe wieści.

Eldar Murtazin podobno zaznajomił się z planami wydawniczymi fińskiego producenta, a nawet dostąpił zaszczytu „pobawienia” się prototypem Nokii z Windows Phone 7. Dzięki temu wiemy, że  W7 i W8 to nazwy pierwszych modeli działających pod kontrolą systemu Microsoftu.

W7 jest odpowiednikiem zaprezentowanej dwa dni temu []X7](http://Nokia X7 – multimedialne cacko Nokii [wideo). Bazuje na podobnym sprzęcie, ale różni się oprogramowaniem. Dokładnie tak samo jest z W8, czyli telefonem z WP7 dedykowanym fanom komórkowej fotografii.

Według informacji pochodzących od Eldara W7 jest aktualnie wykorzystywana jako model rozwojowy. Bardzo prawdopodobne, że pojawi się w sprzedaży w pierwszej kolejności. Wiemy również, że wszystkie prototypy bazują na układach Qualcomma. Podobno jest to wymóg stawiany przez amerykańskiego dostawcę oprogramowania.

W 2012 roku Nokia zasypie nas smartfonami z WP7 – tak przynajmniej twierdzi Eldar. Ja z niecierpliwością czekam na oficjalne informacje.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)