Nokia X trafiła do sprzedaży. Została wyprzedana w 4 minuty

Nokia X trafiła do sprzedaży. Została wyprzedana w 4 minuty

Nokia X
Nokia X
Miron Nurski
24.03.2014 23:00, aktualizacja: 25.03.2014 12:24

Nokia X co prawda jest oparta na mocno okrojonym Androidzie, oderwanym od ekosystemu Google'a, ale wygląda na to, że mimo wszystko jest skazana na sukces.

Przed kilkoma dniami Janek wspominał, że w samych tylko Chinach przez pierwsze cztery dni z przedsprzedażowej oferty Nokii skorzystało milion osób. Po kolejnych trzech dniach liczba ta wzrosła do 10 milionów. Imponujące, ale trzeba zaznaczyć, że w Państwie Środka występuje inny rodzaj przedsprzedaży niż ten, który my znamy. W naszym kraju po zakupie produktu przed rynkową premierą musimy za niego zapłacić, uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać na dostawę. W Chinach przypomina to raczej ustawienie się w wirtualnej kolejce, z której można w każdej chwili wyjść; po kliknięciu przycisku "zamawiam" na stronie internetowej egzemplarz zostaje zarezerwowany, ale gdy tylko fizycznie pojawi się w magazynie (albo wcześniej), można anulować zamówienie.

Teraz mamy konkretne dane dzięki chińskiemu sklepowi internetowemu JD.com, który donosi, że pierwszą partię smartfonów Nokia X wyprzedał w 4 minuty. Chodzi o prawdziwą sprzedaż z wykorzystaniem pieniędzy. Ile sztuk się rozeszło? Tego niestety nie wiadomo. JD.com przygotował jednak rabat dla pierwszych 10 000 kupujących, więc telefonów z pewnością było więcej. Dużo więcej.

Popularność Nokii X wcale mnie nie dziwi. Już kilka miesięcy temu pisałem, że stworzenie smartfona z Androidem uzbrojonego we własny ekosystem to bardzo dobry ruch ze strony Finów. Taki produkt jest bowiem bardzo ciekawą propozycją dla osób, które chcą kupić tani telefon, mają zaufanie do Nokii i jednocześnie nie chcą się martwić o aplikacje. Nokia X co prawda dostępu do Google Play nie zapewnia, ale wystarczy nakłonić producentów do przerzucenia swoich aplikacji do nowego sklepu. Koncern informował na MWC, że 75% androidowych aplikacji jest kompatybilnych z nową platformą od razu, a pozostałe 25% wymaga wprowadzenia lekkich modyfikacji, co można zrobić w mniej niż 8 godzin. Nokia X ma zatem w zasadzie wszystko, czego można oczekiwać od telefonu za 500 zł.

Przypomnę na koniec, że zarówno Nokia X, jak i Nokia XL są dostępne w przedsprzedaży także w Polsce. Zamówienia możecie składać w Sklepie Nokii, który informuje, że wysyłka powinna ruszyć już 27 marca.

Źródło: Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)