Nokia zmienia barwy. Czy to zapowiedź smartfona z Androidem?

Nokia zmienia barwy. Czy to zapowiedź smartfona z Androidem?
Miron Nurski

14.02.2014 04:02, aktual.: 14.02.2014 11:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O Nokii X, czyli pierwszym smartfonie fińskiego producenta z Androidem, w ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiło się mnóstwo plotek i przecieków. Czyżby Nokia właśnie dała do zrozumienia, że to urządzenie faktycznie istnieje?

Dotychczas logo Nokii było niebieskie. Kolor ten dominował na powiązanych z nią stronach internetowych, profilach w serwisach społecznościowych i materiałach prasowych. Zieleń z kolei zarezerwowana była dla doskonale nam znanego androidowego robocika.

Tymczasem - na co uwagę zwrócił serwis Windows Phone Central - strona Nokii na Facebooku od kilku godzin wygląda tak:

Obraz
© facebook.com

Redaktorzy wspomnianego serwisu są przekonani, że Finowie zapowiadają w ten sposób swojego pracującego pod kontrolą zielonego systemu smartfona. Wątpliwości co do tego nie mają również facebookowicze.

Obraz
© facebook.com

Czy rzeczywiście takie były intencje Nokii? Trzeba przyznać, że ta teoria brzmi przekonująco. Poza tym nawet jeśli przez zmianę barw producent chce powiedzieć coś innego, najpewniej przewidział, że ludzie i tak skojarzą zielony kolor z Androidem. Jeśli natomiast tego nie przewidział, to wie to teraz dzięki setkom komentarzy na Facebooku i artykułom, które pojawiły się w mediach. Tym samym niezaprezentowanie Nokii X w najbliższej przyszłości byłoby dla wielu osób ogromnym rozczarowaniem, a dla koncernu strzałem wycelowanym w świeżo przemalowaną na zielono stopę.

Z drugiej strony kilka tygodni temu Nokia opublikowała zaproszenie na prezentację nowych urządzeń, która odbędzie się 24 lutego w Barcelonie. Na nim również dominuje zieleń, choć liście nie przywodzą raczej na myśl mobilnego systemu Google'a. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że chodzi o coś zupełnie innego. Jakieś rozwiązania związane z ekologią?

Zaproszenie na konferencję Nokii
Zaproszenie na konferencję Nokii

Tak czy inaczej trzeba Finom przyznać, że wiedzą, jak zwrócić na siebie uwagę. Przypomnę jeszcze, że Nokia X - według przecieków - zostanie wyposażona w dwurdzeniowy procesor z zegarem 1 GHz, 512 MB RAM oraz 4-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480. Kontrolujący pracę wszystkich podzespołów Android miałby być oderwany od ekosystemu Google'a i ściśle powiązany z usługami Microsoftu. Czy plotki się potwierdzą? Tego dowiemy się już 24 lutego.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)