Nokia znów żongluje numerkami

Nokia zmienia numerki
Nokia zmienia numerki
Kamil Homziak

01.08.2011 17:10, aktual.: 01.08.2011 19:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakiś czas temu Nokia zmieniła system identyfikacji telefonów - miejsce numerków zajęły serie C, E, N, X itp. Teraz fiński koncern powraca do starego, sprawdzonego systemu. Czym podyktowana jest ta decyzja?

W założeniu do serii C miały należeć proste telefony, seria N to wysokiej klasy telefony multimedialne, seria E kierowana była do biznesu, X - do miłośników rozrywki. Nokia właśnie doszła do wniosku, że tego typu system jest skomplikowany, bo w końcu grać można na smartfonie z serii E, a na tym z serii X edytować skoroszyt Excela. Poza tym trudno porównać dwa modele, przykładowo C3 i C3-01 to zupełnie różne telefony.

Miłośnicy Nokii są przyzwyczajeni do numerków. Wiedzą też, że im większy numer, tym więcej można się po danym modelu spodziewać. Tylko skoro poprzednie rozwiązanie było dobre i nikt na nie nie narzekał, to po co było wprowadzać zmiany? Ciekawe też, jak w nowy algorytm wpiszą się słuchawki z Windows Phone 7 oraz czy za jakiś czas jakiś dyrektor marketingu znowu nie wpadnie na pomysł, aby pomieszać cyferki...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)