noPhone - tak bezpiecznego "telefonu" świat jeszcze nie widział

noPhone - tak bezpiecznego "telefonu" świat jeszcze nie widział

nophone
nophone
Źródło zdjęć: © nophone.eu
Mateusz Żołyniak
19.08.2014 07:42, aktualizacja: 19.08.2014 10:33

Wreszcie powstał telefon tak innowacyjny, że może być rewolucją na miarę iPhone'a. noPhone jest bowiem odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również wirusy czy wykradanie danych.

noPhone to zdecydowanie najbezpieczniejsze "urządzenie" na świecie. Nie jest mu straszny żaden malware, korzystającego z niego użytownika nie można podsłuchwiać, a w razie kradzieży w ręce złodzieja nie wpadną żadne wrażliwe dane. Jak to możliwe?

noPhone
noPhone

Cóż, sprawa jest bardzo prosta. noPhone nie ma modułu Wi-Fi, Bluetooth czy odbiornika GPS, a do tego nie wspiera nawet podstawowych standardów łączności komórkowej. Po prostu w żaden sposób przy jego użyciu nie można komunikować się ze światem. Zresztą, nawet gdyby było to możliwe, moduły na wiele by się nie zdały - noPhone nie ma nawet ekranu i baterii.

Część fanów Samsunga i LG oburzyła się na brak wymiennego ogniwa, ale z drugiej strony zaletą noPhone'a jest fakt, że nie trzeba go wcale ładować. Do tego, jego konkstrukcja jest nie tylko wodoszczelna, ale w pełni odporna na wodę, uderzenia i wstrząsy. Można być więc pewnym, że sprzęt będzie zawsze działał jak należy.

noPhone
noPhone© nophone.eu/theverge

Będą przy działaniu warto dodać, że noPhone ma całkiem sporo zastosowań. Osobom nie mającym telefonu ma pomóc m.in. w "zwalczeniu odczuwania w dotyku własnej skóry przy zaciskaniu ręki" czy "wypełnienu dziwnej pustki w kieszeni spodni". Jego zastosowania doskonale prezentuje 3-sekundowy materiał wideo, który przygotował twórca:

noPhone - jak sami widziecie - ma wiele zalet, ale niestety nie ma róży bez kolców. Wadą projektu jest to, że póki co nie wiadomo nic o planach związanych z wprowadzeniem go w życie. Nie wspominając nawet o danych dotyczących ceny czy dostępności na polskim rynku. Szkoda...

Źródło: nophone, TheVerge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)