Nothing uderza z grubej rury. "Będziemy najlepszą alternatywą dla Apple"

Nothing uderza z grubej rury. "Będziemy najlepszą alternatywą dla Apple"

Nothing uderza z grubej rury. "Będziemy najlepszą alternatywą dla Apple"
Miron Nurski
23.03.2022 16:52, aktualizacja: 24.03.2022 17:06

Nothing Phone (1) został właśnie zapowiedziany. Producent twierdzi, że będzie to najlepsza alternatywa dla iPhone'a.

Nothing to przedsiębiorstwo założone w Londynie w 2021 roku przez Carla Peia, który wcześniej współtworzył z Pete'em Lau firmę OnePlus. Nowy producent zorganizował właśnie swoją pierwszą konferencję prasową, podczas której pokazał... nic. Ale za to podzielił się planami na przyszłość.

Nothing: "Apple nie ma konkurencji. Chcemy to zmienić"

"Jeśli chcesz produktów, które łączą się i działają płynnie razem, jedynym wyborem jest Apple. MacBook, iPhone, iPad, AirPodsy - wszystkie działają razem w sposób, jakiego oczekujesz" - wyznał Carl Pei podczas swojego wystąpienia.

"Nie ma alternatyw dla Apple'a. To oznacza, że klienci nie mają wyboru, a innowacje zwalniają. To nie jest właściwe. Dlatego powstał Nothing" - dodał szef firmy.

Obraz

Według zapewnień Peia, ekosystem Nothing będzie "otwarty i zróżnicowany". Produkty firmy mają nie tylko świetnie współpracować same ze sobą, ale i z urządzeniami "innych wiodących marek". Wspomniany ekosystem ma dać ludziom "możliwość wyboru ulubionych marek zamiast ograniczonej gamy produktów".

Jaki będzie Nothing Phone (1)?

Premiera telefonu została zaplanowana na lato. Carl Pei zdradził jednak, że będzie się wyróżniał "wzornictwem jakiego jeszcze nie widzieliśmy".

Smartfon będzie działał pod kontrolą bazującego na Androidzie systemu Nothing OS. Oprogramowanie ma mieć charakterystyczny dla tej firmy język projektowania oraz być wolne od bloatware'u. Firma obiecuje, że nie będzie duplikować aplikacji, które dostarcza sam Google.

Obraz

Nothing OS ma mieć wbudowane narzędzia zapewniające lepszą komunikację z produktami innych marek. Carl Pei podał przykład zarządzania samochodem Tesli czy słuchawkami Apple'a z poziomu panelu powiadomień.

Obraz

Oprogramowanie ma być ponadto płynne, szybkie, intuicyjne i schludne. Nothing obiecuje 3 duże aktualizacje Androida oraz 4 lata wypuszczania łatek zabezpieczeń.

W kwietniu do Google Play trafić ma apka Nothing OS Launcher, która pozwoli korzystać z funkcji nadchodzącego telefonu na "wybranych smartfonach" innych marek.

Otrzymałem potwierdzenie, że Nothing Phone (1) pojawi się w Polsce. Premierę zaplanowano na lato.

NOTHING (event): THE TRUTH

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)