Nowa aplikacja Kody Allegro

Nowa aplikacja Kody Allegro
Zbyszek Kowal

12.04.2012 04:00, aktual.: 12.04.2012 06:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grupa Allegro przygotowała nową aplikację społecznościową Kody, bazując na własnej technologii skanera kodów kreskowych. Najnowsze mobilne narzędzie Allegro łączy w sobie okazję do dobrej zabawy i nowoczesną funkcję wyszukiwania produktów. Od  6 kwietnia aplikacja jest dostępna dla użytkowników telefonów z systemem Android.

Skanowanie kodów kreskowych to lubiana ze względu na swoją użyteczność funkcja mobilnych aplikacji Allegro. Narzędzie to pozwala na błyskawiczne wyszukiwanie najatrakcyjniejszych ofert oraz informacji o produktach w Allegro. Na podstawie technologii skanera z Allegro i Ceneo powstała nowa aplikacja społecznościowa Kody, która wzbogaca dotychczasowe narzędzia o element dobrej zabawy i współzawodnictwa.

Obraz

Skanując kody, użytkownicy zbierają punkty i poprawiają swoje miejsce w rankingu uczestników zabawy. Jeżeli natkną się na kod, którego do tej pory nie było w bazie, mogą samodzielnie dodać jego opis i zdobyć dodatkowe punkty. Aplikacja jest zsynchronizowana z Facebookiem, więc swoimi znaleziskami uczestnicy zabawy mogą chwalić się na swojej tablicy, za co także uzyskują dodatkowe punkty. Konkretna liczba wykonanych zadań to możliwość zdobycia odznaczenia, np. Nowicjusza, Mistrza Opisywania, Informatora i Mistrza Skanu. W przypadku dużego zainteresowania  z czasem będą pojawiać się nowe medale.

Grywalizacja to teraz jeden z najbardziej popularnych trendów marketingowych. Postanowiliśmy wykorzystać go także w swoich produktach mobilnych, bo smart shopping i media społecznościowe to nasza pasja i naturalne środowisko. Bardzo zależy nam na zaangażowanej grupie użytkowników. Do tej pory skaner wykorzystywany był tylko w celach praktycznych, teraz to także dobra zabawa z elementami współzawodnictwa. Mamy nadzieję, że aplikacja Kody zyska duże grono fanów i będziemy mogli pracować nad jej wersjami na inne mobilne platformy – powiedział Kamil Brzeziński, szef działu mobilnego w Grupie Allegro.

Do aplikacji można zalogować się za pomocą loginu i hasła z Allegro. Przy użyciu jednej aplikacji użytkownicy mogą skanować kody produktów i błyskawicznie, w jednym miejscu przeglądać ofertę wyszukanego produktu na Allegro i w Ceneo. Skaner kodów rozpoznaje wszystkie typy kodów kreskowych, a także kody QR.

Obraz

Pierwsza wersja eksperymentalnej aplikacji dostępna jest dla zarejestrowanych użytkowników Allegro, którzy posiadają telefony z systemem Android. Jeżeli aplikacja spotka się z zainteresowaniem, Allegro planuje przygotować jej edycje także na smartfony z innymi systemami operacyjnymi.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)