Dzięki nowej funkcji Lollipopa, blokada Twojego smartfona stanie się inteligentna

Dzięki nowej funkcji Lollipopa, blokada Twojego smartfona stanie się inteligentna

Dzięki nowej funkcji Lollipopa, blokada Twojego smartfona stanie się inteligentna
Konrad Błaszak
22.03.2015 13:58, aktualizacja: 22.03.2015 20:02

Większość z nas nie chce, by ktokolwiek miał dostęp do naszych zdjęć czy SMS-ów. Każdorazowe odblokowywanie ekranu za pomocą PIN-u lub wzoru bywa jednak męczące i Google wpadł na pomysł jak ten proces ułatwić.

Firmy technologiczne z Google'em na czele prześcigają się w oferowaniu nam coraz lepszych możliwości zabezpieczenia naszego telefonu. Sposobów jest już całkiem sporo, ponieważ możemy odblokować smartfona dzięki czytnikowi linii papilarnych, rozpoznawaniu twarzy czy chociażby ustawieniu sobie zaufanych miejsc jak dom. Nadal jednak najpopularniejsze jest rysowanie specjalnego wzoru, które może być męczące, gdy robimy to co kilka minut. Amerykańska firma znalazła na to sposób.

Najczęściej wygląda to tak, że telefon nosimy w kieszeni i za każdym razem, gdy chcemy coś sprawdzić musimy go odblokować jednym ze sposobów. Google właśnie zaczyna aktualizację usługi Google Play Services dla Androida 5.x, dzięki której blokada ma działać w sposób inteligentny. Wspomniana funkcja nazywa się "On-body detection" i polega na tym, że dopóki będziemy mieli nasze urządzenie w ręce, kieszeni lub torbie, nie zostanie nałożona blokada. Zamontowane czujniki sprawią, że dopiero gdy odłożymy smartfona, będziemy musieli ponownie go odblokować.

Ja szczerze się przyznam, że nie korzystam z żadnej metody blokującej dostępu do mojego smartfona, ale jestem osobą, która ma go cały czas przy sobie. Przeszkadza mi właśnie dodatkowa czynność, którą musiałbym wykonać za każdym razem, gdy chciałbym coś na nim sprawdzić. Jeśli jednak mój telefon doczeka się Lollipopa i tej funkcji, to chętnie sprawdzę czy rzeczywiście będzie ona działać tak jak zapowiada Google. Gdyby tak było, chętnie korzystałbym z dodatkowych zabezpieczeń.

Jeśli macie Androida 5.0 lub 5.1, po zaktualizowaniu usługi Google Play Services (co powinno nastąpić w ciągu kilku dni), nową funkcję powinniście znaleźć w ustawieniach w zakładce "Smart Lock".

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)