Nowa funkcja w aplikacji WhatsApp. Jak ułatwi życie użytkownikom?

Nowa funkcja w aplikacji WhatsApp. Jak ułatwi życie użytkownikom?

Nowa funkcja pozwoli na organizowanie spotkań za pomocą WhatsAppa
Nowa funkcja pozwoli na organizowanie spotkań za pomocą WhatsAppa
Źródło zdjęć: © Pixabay
03.05.2024 12:26, aktualizacja: 03.05.2024 14:06

Już niedługo użytkownicy WhatsAppa będą mogli korzystać z nowej funkcji, która ułatwi organizowanie spotkań w ramach grupowych czatów. Dzięki niej szybko i sprawnie zaplanujemy wydarzenie lub spotkanie.

Popularny komunikator internetowy WhatsApp wzbogaci się niebawem o kolejną funkcję. W grupach pojawi się opcja "Wydarzenia", dzięki której będzie można łatwo planować spotkania.

Funkcja, którą planuje wprowadzić WhatsApp, znana była dotychczas przede wszystkim użytkownikom Facebooka. Pozwala ona jednej osobie na stworzenie wydarzenia, opisanie go i ustalenie jego daty oraz godziny. Pozostali członkowie mogą zaś dołączyć do wydarzenia. Jeśli tego dokonają, otrzymują automatyczne przypomnienie przed jego rozpoczęciem.

Funkcja "Wydarzenia" ma wkrótce trafić również do komunikatora WhatsApp, którego właścicielem jest - podobnie jak Facebooka - firma Meta. To nie pierwsza sytuacja, kiedy Meta wprowadza do swoich serwisów narzędzia znane z innych platform.

Analitycy Meta zauważyli rosnące zainteresowanie grupowymi czatami oraz funkcją "Społeczności", która dostępna jest już od pewnego czasu. Poprzez zachęcenie użytkowników WhatsAppa do tworzenia i uczestnictwa w wydarzeniach firma planuje jeszcze bardziej zwiększyć ich zaangażowanie w aplikacji.

Nowa funkcja do organizacji spotkań rzeczywistych i wirtualnych

Nowa funkcja pozwoli na planowanie wydarzeń, które mają odbywać się zarówno w rzeczywistości, jak i wirtualnie. Umożliwi ona organizację rozmów lub wideoczatów bezpośrednio w aplikacji WhatsApp. Członkowie grupy będą mogli odpowiedzieć na zaproszenie do wydarzenia.

Kiedy członek grupy utworzy wydarzenie, zostanie ono umieszczone jako wiadomość widoczna dla wszystkich jej członków. Znajdzie się na górze okna aplikacji, dzięki czemu będzie stale widoczna i dostępna.

Data wprowadzenia nowej funkcji nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że Meta będzie ją dodawać stopniowo dla różnych grup użytkowników. Warto więc uzbroić się w cierpliwość. Nowa funkcja ma być dostępna zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w wersji WhatsApp na komputer.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)