Nowa Moto 360 na horyzoncie. Będzie to jeden z najładniejszych smartwatchy na rynku

Nowa Moto 360 na horyzoncie. Będzie to jeden z najładniejszych smartwatchy na rynku

Moto 360
Moto 360
Źródło zdjęć: © Motorola
Konrad Błaszak
15.08.2015 09:20, aktualizacja: 15.08.2015 11:23

Jeśli jesteście fanami okrągłych smart-zegarków i idealnym produktem jest dla Was Motorola Moto 360, wstrzymajcie się jeszcze z jej zakupem. Niedługo może zostać pokazany nowy model, który wyciekł do sieci, dzięki... Motoroli.

Wraz z nowymi smartfonami Samsunga, Koreańczycy zapowiedzieli oficjalnie swój pierwszy okrągły zegarek - Gear S2. Moim zdaniem wygląda on znakomicie, a potwierdzają to tylko jego zdjęcia. Już 3 września na targach IFA poznamy go w pełni, ale może to nie być murowany faworyt do miana najładniejszego smart-zegarka tego roku, ponieważ zbliża się również nowa Motorola Moto 360.

Co ciekawe nowa Moto 360 (prawdopodobnie) została "zaprezentowana" przez samą Motorolę, ponieważ ktoś zamieścił na oficjalnym Twitterze tej firmy (Motorola - post już skasowany), krótki film pokazujący wyszukiwanie głosowe na tajemniczym urządzeniu, które wygląda na nowy wariant ubiegłorocznego smartwatcha. Oczywiście sam wpis już zniknął, ale film nadal jest dostępny, a znajdziecie go tu: Nowa Motorola 360. Zegarek prezentuje się następująco:

Nowa Motorola 360
Nowa Motorola 360© Motorola

Patrząc na aktualną Moto 360 można na pierwszy rzut oka odnieść wrażenie, że jest to ten sam produkt, ale wyróżniają go dwie cechy. Po pierwsze zastosowano inne mocowanie paska, co pojawiło się w przeciekach kilka miesięcy temu. Dzięki temu ten smartwatch będzie wizualnie bardziej przypominać tradycyjne zegarki.

Drugą zmianą jest pokrętło, które nie zostało umieszczone na środku, ale na godzinie drugiej. Trudno na razie jest ocenić czy będzie to wygodne rozwiązanie. Ja od kilku tygodni korzystam z zegarka i patrząc na mój model (żaden smartwatch, zwykły czasomierz) mogę stwierdzić, że zmiana tego elementu nie wpłynęłaby znacząco na komfort korzystania. Ani negatywnie, ani pozytywnie.

Bez wątpienia Motorola stworzy świetnie wyglądający zegarek, które będzie przykuwać wzrok. Nie wiem czy będzie on ładniejszy niż produkt Samsunga, ale na tym polu walka może być niezwykle wyrównana. Sam nadal nie jestem przekonany do korzystania ze smartwatchy, ale właśnie takie urządzenia sprawiają, że zaczynam się łamać. Jedyny minus zegarka Motoroli jest taki, że czarny pasek na dole ekranu prawdopodobnie zostanie.

Źródło: @Motorola (treść skasowana) via theverge.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)