Nowa Xperia 1R na horyzoncie. Może mieć ekran 5K [#wSkrócie]

Nowa Xperia 1R na horyzoncie. Może mieć ekran 5K [#wSkrócie]
19.07.2019 12:50
Następca Xperii 1 może mieć panel 5K
Następca Xperii 1 może mieć panel 5K
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

W ostatnim czasie pojawia się sporo informacji o kolejnych smartfonach Sony z linii Xperia. Najnowsze dotyczą modelu Xperia 1R, który może mieć ekran o powalającej rozdzielczości.

Jakiś czas temu pojawiły się przecieki wskazujące, że Japończycy pracują nad dwoma nowymi Xperiami. Jedną z nich ma być Xperia 20, czyli nowość ze średniej półki cenowej, a drugą - ulepszona wersja flagowej Xperii 1 z potrójnym aparatem głównym.

Smartfon firmy z Kraju Kwitnącej Wiśni przedstawiany był do tej pory pod nazwami Xperia 1s i Xperia 1v lub Xperia 2. Serwis Sumahoinfo informuje teraz jednak o jeszcze innym oznaczeniu. Sony zaprezentować ma wkrótce Xperię 1R, co potwierdzić miały dane UAProf ze strony firmy.

Dane UAProf wskazują, że nowa Xperia może mieć ekran 5K
Źródło zdjęć: © Sumahoinfo
Dane UAProf wskazują, że nowa Xperia może mieć ekran 5K

Smartfon, który znany jest pod kodowym oznaczeniem J8220, wyróżniać ma się mniejszym niż Xperia 1 ekran o 6,1-calowej przekątnej, ale panel niezmiennie ma mieć format 21:9. Największą nowością ma być jednak wzrost rozdzielczości do 5040 x 2160 pikseli.

Xperia 1 ma 6,5-calowym ekran 3840 x 1644 pikseli, więc byłby to 70-procentowy wzrost liczby pikseli. Jeżeli okaże się to prawdą, to Xperia 1R będzie mogła pochwalić się powalającym zagęszczeniem pikseli na poziomie 900 PPI (w przypadku Xperii 1 jest to 643 PPI).

Oczywiście, może okazać się, że przecieki nie są prawdziwe, a dane UAProf nie były dokładne. Szczegóły powinny pojawić się na targach IFA 2019 w Berlinie, na których Japończycy mają zaprezentować jesienne nowości z linii Xperia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)