Nowe aplikacje Nokii dla Windows Phone - Reading i Transport [wideo]

Biała Nokia Lumia 900
Biała Nokia Lumia 900
Tomasz Nowak

29.02.2012 17:00, aktual.: 29.02.2012 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Targi Mobile World Congress to nie tylko premiery najnowszych urządzeń. Nokia w Barcelonie zapowiedziała nowe aplikacje dla telefonów z Windows Phone. Zapowiadają się ciekawie i warto się nimi zainteresować.

Pierwsza nowa aplikacja to Nokia Reading. Daje ona dostęp do newsów, audiobooków i e-booków. Szczególnie ciekawie zapowiada się funkcja czytania wiadomości. Będzie bowiem możliwość dodania własnych kanałów RSS. Ułatwi to przeglądanie interesujących treści, a wszystko to w przyjemnym dla oka, kafelkowym stylu Windows Phone.

Program zapewnia również dostęp do sklepu z książkami, zarówno w wersji cyfrowej, jak i audiobooków. Aplikacja jest intuicyjna i solidnie wykonana. Przemieszczanie się pomiędzy danymi kategoriami wymaga tylko przesunięcia palcem po ekranie.

Nokia Reading to kolejny krok fińskiego producenta w stronę większej integracji swoich usług z systemem Microsoftu. Nie jestem wielkim zwolennikiem Windows Phone'a, ale dzięki takim aplikacjom jak Nokia Reading coraz bardziej się do niego przekonuję. Program ma prostą, przyjemną dla oka oprawę wizualną.

Druga aplikacja to Nokia Transport, którą zaprezentowano już na Nokia World 2011, ale była do teraz dostępna tylko dla modeli z Symbianem i Nokii N9. Jak nietrudno się domyślić, pomoże ona się odnaleźć w komunikacji miejskiej. Zawiera informacje na temat sieci komunikacyjnej w danym mieście. Aplikacja będzie na początku obsługiwać 46 głównych miast na całym świecie.

Nokia Transport for Windows Phone hands-on video

Dowiedzieliśmy się także, że zaktualizowany zostanie program Nokia Drive. Pojawią się w nim nowe funkcje, takie jak powiadamianie o limitach prędkości czy możliwość korzystania z niego w trybie offline.

Nowości nie ma zbyt wiele, ale moim zdaniem są one kolejnym krokiem w stronę ulepszenia systemu Microsoftu. Szczególnie zaciekawiła mnie aplikacja Nokia Reading, która z pewnością zyska ogromną popularność.

Źródło: The Verge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)