Nowe funkcje Google Latitude

Nowe funkcje Google Latitude19.11.2009 20:00
Nowe funkcje Google Latitude
Jan Lenartowski

Kojarzycie taką usługę Google jak Latitude? przyznam się bez bicia, że do dzisiaj nie wiedziałem dokładnie o co chodzi. Jak tylko zobaczyłem newsa na ten temat, poczytałem trochę o tej usłudze nadrabiając zaległości. Dla nieobeznanych w temacie: Google Latitude pozwala dzielić się ze znajomymi swoją pozycją w czasoprzestrzeni. Dzięki temu wiemy kto z naszych przyjaciół znajduje się niedaleko nas. Jest to rozwinięcie aplikacji Google Maps przeznaczonej na komórki. Od niedawna Google Latitude ma dwie nowe funkcje.

Pierwszą z nich jest możliwość śledzenia samego siebie. Oczywiście nie w czasie rzeczywistym, bo zakładam, że większość czytelników wie gdzie aktualnie się znajduje. Chodzi o historię naszych wojaży. Dzięki tej usłudze będziemy mogli odtworzyć swoje spacery po mieście na komputerowej wersji Google Maps. Przyda się w piątek po studenckich czwartkach organizowanych w wielu klubach.

Druga funkcja powiadamia nas za pomocą e-maila lub smsa kiedy ktoś z naszych znajomych znajduje się w określonej przez nas odległości od naszego położenia. Aby uaktywnić Google History kliknij tutaj, natomiast aby włączyć usługę alert kliknij tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)