Nowe iPhone'y: Apple utrudnia samodzielną wymianę baterii [#wSkrócie]

Nowe iPhone'y: Apple utrudnia samodzielną wymianę baterii [#wSkrócie]

iPhone XR
iPhone XR
Mateusz Żołyniak
09.08.2019 15:09, aktualizacja: 09.08.2019 17:26

Apple wprowadził zmiany mające zniechęcać użytkowników do samodzielnej wymiany baterii w iPhone'ach lub korzystania z pomocy firm trzecich.

Autor kanału TheArtofRepair na platformie YouTube informuje o nowej polityce Apple'a, która ma zachęcać użytkowników do korzystania z oficjalnych serwisów nowych iPhone'ów, o czym donosi też iFixIt.

The "SERVICE" issue in XR XS & XS Max Batteries | is APPLE taking part lock down TOO FAR?

Osoby, które posiadają iPhone'y XS, XS Max czy XR, muszą liczyć się z tym, że po samodzielnej wymianie baterii w ustawieniach pojawi się specjalny komunikat. Wskazuje on, że system "nie jest w stanie zweryfikować, czy ogniwo jest oryginalne".

Pojawia się ono tak w przypadku samodzielnej wymiany na oryginalną baterię, jak i podczas korzystania z pomocy firm trzecich, które trudnią się naprawami iPhone'ów. Użytkownicy wciąż mogą korzystać z iPhone'ów w sposób normalny, ale nie mogą sprawdzać stopnia zużycia ogniwa.

Komunikat o problemie z baterią w iPhone'ie po jej samodzielnej wymianie
Komunikat o problemie z baterią w iPhone'ie po jej samodzielnej wymianie© iFixIt

Problem wynika z niepoprawnego dopasowania chipów w bateriach z iPhone'ami. Proces wykonać można poprawnie tylko w autoryzowanych serwisach iPhone'ów - zmiany w polityce Apple mają więc zachęcać do korzystania ze sprawdzonych punktów naprawy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)