Nowe Lumie już w maju, a tymczasem ważna postać odchodzi z Nokii

Nowe Lumie już w maju, a tymczasem ważna postać odchodzi z Nokii

Koncept Lumii Catwalk (fot. concept-phones.com)
Koncept Lumii Catwalk (fot. concept-phones.com)
Miron Nurski
26.04.2013 08:00, aktualizacja: 26.04.2013 10:00

Nokia rozsyła już zaproszenia na majową konferencję w Londynie, na której światło dzienne ujrzy nowe urządzenie (lub urządzenia) z serii Lumia. Tymczasem z firmy odchodzi Steven Overman, czyli człowiek, który odegrał kluczową rolę w rozwoju tej serii produktów.

Steven Overman pełnił w Nokii funkcję wiceprezesa ds. kreacji marketingowej. Był także jednym z twórców przełomowego porozumienia, które Finowie zawarli z Microsoftem.

Nie wiadomo, dlaczego Overman zrezygnował ze stanowiska. Nie są znane również żadne szczegóły na temat jego dalszych planów. Wiadomo jedynie, że jego odejście było "polubowne".

Rezygnacja Overmana nie oznacza bynajmniej, że Finowie zakończą współpracę z Microsoftem i porzucą platformę Windows Phone. Nokia już teraz zaprasza na wydarzenie, podczas którego "Historia Lumii będzie kontynuowana". Czego możemy się spodziewać?

Zaproszenie na konferencję Nokii
Zaproszenie na konferencję Nokii

Od jakiegoś czasu po sieci krążą przecieki na temat słuchawki Nokia Catwalk, która ma być odpowiednikiem Lumii 920, zamkniętym w lżejszej, cieńszej i wykonanej z aluminium obudowie. Kolejnymi nowościami mają być smartfon z 5-calowym wyświetlaczem oraz Windows Phone wyposażony w 41-megapikselowy aparat PureView znany z Nokii 808. Niewykluczone jednak, że plotki o rozmiarze wyświetlacza oraz aparacie dotyczą jednego urządzenia.

Na szczęście wszystkiego dowiemy się już niedługo, bo wspomniana prezentacja została zaplanowana na 14 maja.

Źródło: CNETPhone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)