Nowe MacBooki Pro już dostępne w iSource

Nowe MacBooki Pro już dostępne w iSource25.02.2011 16:38
Nowe MacBooki Pro już dostępne w iSource
Zbyszek Kowal

Już są! Nowe, pachnące fabryką i tak mocne, jak jeszcze żaden laptop w historii. Nowe MacBooki Pro pojawiły się w ofercie iSource. W sprzedaży będą dostępne już na początku przyszłego tygodnia.

Nowy MacBook Pro, bez względu na wielkość (a można wybierać między modelami 13-, 15- i 17-calowymi), to demony prędkości. Dzięki wielordzeniowym procesorom Intel Core i5 i i7 pracują dwa razy szybciej i wydajniej niż poprzednicy. Apple postawił też na szybszą grafikę. Cała linia MacBooków wyposażona jest w wydajny zintegrowany procesor graficzny Intel HD Graphics 3000. Ale to nie wszystko. W modelach 15 i 17 cali szczególnie wymagające graficznie aplikacje przełączają się automatycznie na prawdziwy dopalacz: procesor graficzny AMD Radeon. I pracują trzykrotnie szybciej niż dotychczas.

Ale największe i chyba najbardziej piorunujące wrażenie robi zupełnie nowa technologia: Thunderbolt. To rewolucja na miarę pierwszych portów USB i FireWire. Thunderbolt zmienia wyobrażenie o tym, co można zrobić na notebooku. Mówimy o prędkości przesyłania danych 12-krotnie większej niż FireWire 800 i 20 razy szybszej niż USB 2.0. O szybkości 10 Gbps. Tego nie oferował do tej pory żaden komputer na świecie.

Są oczywiście przydatne drobne dodatki: nowa kamera Face Time HD - znana z najnowszych iPhonów, port dla kart SDXC, pozwalający na obsługę kart do 64 GB pojemności, no i superszybki napęd SuperDrive, który potrafi wypalić DVD DL (9 GB) w absolutnie rekordowym czasie.

A do tego wszystkiego coś nie do pogardzenia w ultraszybkim i niezwykle sprawnym laptopie: bateria, która nawet przy intensywnym bezprzewodowym surfowaniu w sieci wytrzymuje 7 godzin. Jej żywotność jest trzy razy większa niż przeciętnych laptopowych baterii.

Oczywiście to tylko kilka cech nowego MacBooka Pro, bo o jego prędkości i nowościach pod maską można opowiadać godzinami. Rafał Marcinkowski, Product Manager CPU w firmie iSource: *

Nowe MacBooki Pro wyposażone w port Tunderbolt to prawdziwa rewolucja, nie tylko na naszym rynku. Możliwość podłączenia do siedmiu urządzeń zewnętrznych, w tym do dwóch monitorów o wysokiej rozdzielczości, czyni komputery przenośne Apple'a wielofunkcyjnymi kombajnami . Transfer, jaki oferuje nowy standard, sięga 10 Gb/s - 20 razy szybszy niż USB 2.0 i ponad 2 razy szybszy niż USB 3.0. Transfer "ciężkich"  plików, praca z kontentem audio-wideo w największej rozdzielczości (np: post produkcja materiałów filmowych ) jest teraz o wiele bardziej efektywna niż dotychczas. Wszystkie te właściwości przekładają się na realne korzyści dla użytkowników komputerów przenośnych Apple'a oraz kompatybilnych urządzeń peryferyjnych. MacBooki Pro są już w ofercie iSource, a niebawem znajdą się w salonach. Spodziewamy się, że pierwsze MacBooki Pro trafią do sprzedaży już w poniedziałek.

Sugerowane ceny SRP brutto:

  • MacBook Pro 13” Dual-Core i5 2,3 GHz/4 GB/320 GB/HD Graphics/SD (Nowość) - 5099 zł
  • MacBook Pro 13” Dual-Core i7 2,7 GHz/4 GB/500 GB/HD Graphics/SD (Nowość) - 6399 zł
  • MacBook Pro 15” Quad-Core i7 2,0 GHz/4 GB/500 GB/HD Graphics/Radeon HD 6490M/SD (Nowość) - 7799 zł
  • MacBook Pro 15” Quad-Core i7 2,2 GHz/4 GB/750 GB/HD Graphics/Radeon HD 6750M/SD (Nowość) - 9299 zł
  • MacBook Pro 17” Quad-Core i7 2,2 GHz/4 GB/750 GB/HD Graphics/Radeon HD 6750M/SD (Nowość) - 10 599 zł****
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)