Nowe patenty Apple’a - Smart Bike

Nowe patenty Apple’a - Smart Bike

Nowe patenty Apple’a - Smart Bike
Zbigniew Kowal
07.08.2010 09:30, aktualizacja: 07.08.2010 11:30

Ilość zgłaszanych patentów przez firmę z Cupertino z pewnością mogłoby nie jedną firmę wpędzić w kompleksy. Dowodzona przez Jobsa korporacja nie koncentruje się tylko na telefonach czy komputerach. Jeden z najnowszych patentów Apple’a okazuje się być kompleksowym rozwiązaniem dla rowerzystów!

Ilość zgłaszanych patentów przez firmę z Cupertino z pewnością mogłoby [nie jedną firmę wpędzić w kompleksy](http://HTC kopiuje iPhone’a? Kolejny pozew za naruszenie patentów Apple). Dowodzona przez Jobsa korporacja nie koncentruje się tylko na telefonach czy komputerach. Jeden z najnowszych patentów Apple’a okazuje się być kompleksowym rozwiązaniem dla rowerzystów!

Nie mam danych na temat liczby rowerów na świecie. Wystarczy jednak uwierzyć w słowa piosenki Katie Melua o 9 milionach w samym Pekinie, aby zrozumieć jak dochodowy może być to interes. Rowerów i rowerzystów jest mnóstwo. Dlatego też, warto wyjść z czymś kreatywnym dla nich.

Obraz

Apple proponuje stworzenie kompleksowego systemu komputerowego na rower. Patent zakłada wykorzystanie iPoda lub iPhone’a do wyświetlania informacji o trasie, pogodzie oraz komunikowania się z innymi rowerzystami.

Appleowy system, zaoferuje rowerzystom ocenę przejechanych tras, jak również wyświetlenie danych topograficznych na temat planowanego przejazdu. Nie zabraknie informacji o długości przejechanej trasy, obecnej prędkości czy chociażby mierzenia pulsu rowerzysty. Innymi słowy, wszystko to co przeciętny miłośników rowerów może potrzebować podczas treningów lub rekreacyjnych przejażdżek.

Obraz

I jak się Wam podoba taka wizja? Czy bylibyście zainteresowani tego typu rozwiązaniem? Czy Apple dmucha na zimne, czy rzeczywiście planuje podbić rynek rowerowy? Jak na moje oko, jest to jednej z bardziej pomysłowych patentów ekipy Jobsa. Więcej informacji na temat technicznego działania systemu znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: patentlyapple

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)