Nowe smartfony z linii Xperia - kolejne zdjęcia trafiły do Sieci

CES 2011 | fot. engadget
CES 2011 | fot. engadget
Tomasz Hamryszak

04.12.2011 17:00, aktual.: 07.11.2014 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość obecnych na rynku firm boryka się z problemem przecieków. Temat ten jest doskonale znany również Sony Ericssonowi, którego telefony niejednokrotnie trafiały do Sieci na długo przed oficjalną prezentacją. Również tym razem Japończykom nie udało się ustrzec przed wyciekiem i już teraz możemy zobaczyć część smartfonów, które zadebiutują w przyszłości.

Wszyscy, którzy na bieżąco śledzą informacje ze świata smartfonów, z pewnością dobrze znają już model Sony Ericssona o nazwie Nozomi (Cloud). Zaawansowany smartfon wyposażony w dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz, aparat 12 Mpix oraz 4,3-calowy ekran o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, opisywany był na łamach naszego blogu niejednokrotnie. Tym razem w Sieci pojawiło się zdjęcie przedniego panelu, w bardzo dobrej jakości.

Nozomi | fot. esato
Nozomi | fot. esato

Na pokładzie powinno się znaleźć aż 1 GB pamięci RAM, a także 32 GB pamięci wbudowanej, co pozwoliłoby na rezygnację ze slotu kart pamięci microSD. Potężny smartfon zasilany będzie ogniwem wielkości 1750 mAh. Pierwszego dwurdzeniowca z Kraju Kwitnącej Wiśni zobaczymy najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

Sony Xperia | fot. esato
Sony Xperia | fot. esato

Kolejne zdjęcia, które pojawiły się w Internecie, przedstawiają dwa nieznane dotąd modele. U góry obudowy nie ma już napisu „Ericsson”, który towarzyszył brandowi Xperia od początku jego istnienia. Jak wiadomo, marka Sony Ericsson w całości kontrolowana jest przez Japończyków, więc zmiana logo wydaje się nieunikniona. Nowe modele, podobnie jak Nozomi, wyposażone są w 3 fizyczne klawisze umieszczone u dołu obudowy. Ich obecność budzi wiele kontrowersji, ponieważ system Android Ice Cream Sandwich (na którym mają bazować nowe modele) obsługiwany jest za pomocą przycisków ekranowych.

Sony Xperia | fot. esato
Sony Xperia | fot. esato

Pierwsze smartfony opatrzone logo Sony mogą zadebiutować już w styczniu podczas targów Consumer Electronics Show 2012 (CES) w Las Vegas. Świadczyć może o tym choćby data 12 stycznia widniejąca na wyświetlaczu jednego z modeli. W trakcie ubiegłorocznej konferencji Sony swoje pięć minut mieli przedstawiciele Sony Ericssona, którzy zaprezentowali Xperię arc. Jest więc prawdopodobne, że na CES zobaczymy kontynuację udanego modelu, jednak już pod samodzielnym kierownictwem Sony.

Źródło: Engadgetesato

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)