Nowe smartfony Nexus marki Sony, Samsung i LG jeszcze w tym roku?

Nowe smartfony Nexus marki Sony, Samsung i LG jeszcze w tym roku?

Samsung Galaxy Nexus (fot. źródła własne).
Samsung Galaxy Nexus (fot. źródła własne).
Kamil Bąkowski
24.08.2012 10:00, aktualizacja: 24.08.2012 12:00

Jak dotychczas firma Google wydała trzy telefony z serii Nexus, powstałe we współpracy z producentami takimi jak Samsung oraz HTC. Niepotwierdzone informacje wskazują, że do grona smartfonów Google'a mogą dołączyć w tym roku modele takie jak: Sony Xperia Nexus oraz LG Optimus Nexus.

W 2010 roku firma Google wytyczyła nową drogę dla smartfonów z Androidem przedstawiając pierwszy telefon sprzedawany pod własną marką - Nexus One. Urządzenie wyprodukowane przez HTC nie znalazło zbyt wielu odbiorców. Gigant z Mountain View postanowił spróbować swoich sił po raz kolejny wydając modele takie jak: Nexus S, a następnie Galaxy Nexus - telefony produkowane we współpracy z firmą Samsung.

[solr id="komorkomania-pl-115985" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/6232,galaxy-nexus-z-oficjalna-aktualizacja-do-jelly-beana" _mphoto="android-jelly-bean-thumb-6cf1c9a.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2578[/block]

Podstawową przewagą telefonów z rodziny Nexusów są aktualizacje Androida wydawane praktycznie zaraz po premierze nowej odsłony platformy. Kupując smartfon z serii Nexus masz pewność  ogromną szansę, że następna wersja Androida pojawi się na zakupionym urządzeniu.

Miron informował Was  o nadchodzącej nowej odsłonie Galaxy Nexusa wydanego we współpracy z Samsungiem - Galaxy Nexus GT-I9260.

[solr id="komorkomania-pl-115252" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/6330,android-4-0-zaimplementowany-w-11-urzadzen-z-androidem" _mphoto="zrzut-ekranu-2012-07-02--3281a1d.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2579[/block]

Serwis Android Noodle dotarł do porfolio telefonów, które mają zadebiutować w japońskiej sieci NTT DoCoMo. Według niepotwierdzonych informacji w tym roku na półkach sklepowych mają pojawić się modele takie jak: Sony Xperia Nexus oraz wodoodporny LG Optimus Nexus. Aktualnie szczegóły dotyczące samych telefonów nie są znane.

Czy Google rozpoczął współpracę z większą liczbą firm produkujących smartfony Nexus? Dowiemy się tego jeszcze w tym roku. Telefony marki Nexus od Sony, LG, Samsunsa mogłyby być receptą na problem z oczekiwaniem na najnowsze aktualizacje Androida.

[solr id="komorkomania-pl-111398" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/6846,google-planuje-produkcje-pieciu-nexusow-jednoczesnie" _mphoto="nexus-logo-201x168-8a0b283d49366.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2580[/block]

Jak dotychczas smartfony Nexus działały pod kontrolą niezmodyfikowanej wersji platformy Google'a, co za tym idzie nowe wersje platformy mogły pojawiać się w ekspresowym tempie np. na Galaxy Nexusie. Wydaje się, że producenci skorzystaliby również na współpracy z firmą Google, dostając dużo wcześniej dostęp do najnowszej odsłony Androida, w celu aktualizacji wydanych smartfonów z serii Nexus.

Czy możliwość aktualizacji smartfona z Androidem wpływa na Waszą decyzję zakupową? Innymi słowy, czy wolicie wybrać telefon z interfejsem producenta np. Galaxy S III czy też może model aktualizowany na bieżąco z serii Nexus? (w pierwszym przypadku na aktualizację trzeba poczekać kilka miesięcy).

Źródło: CNET

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)