Nowe smartfony Nokii z Windows Phone Mango

Nowe smartfony Nokii z Windows Phone Mango

Nowe smartfony Nokii z Windows Phone Mango
Tomasz Hamryszak
25.05.2011 07:15, aktualizacja: 25.05.2011 09:15

Na wczorajszej konferencji Microsoftu została oficjalnie zaprezentowana najnowsza wersja systemu Windows Phone o nazwie Mango. Przy okazji Nokia wydała krótkie oświadczenie, w którym znalazło się kilka istotnych informacji.

Oficjalny blog fińskiego producenta opublikował notatkę, z której ucieszą się wszyscy czekający na nowe modele tej marki. Według przekazanych informacji przyszłe telefony Nokii pracować będą pod kontrolą Windows Phone Mango, który wprowadza sporą liczbę nowości. Jak dodaje producent, już teraz prowadzone są prace nad kilkoma smartfonami z Windowsem na pokładzie.

Dzięki partnerstwu Nokii i Microsoftu możemy przypuszczać, że Finowie jako jedni z pierwszych wypuszczą na rynek smartfony z najnowszą wersją mobilnych okienek. Mango wnosi około 500 usprawnień, spośród których warto wymienić wielozadaniowość (multitasking), przeglądarkę Internet Explorer 9 oraz lepszą integrację z sieciami społecznościowymi.

Smartfony Nokii z Windows Phone wyposażone będą dodatkowo w pakiet Ovi Maps, który spisuje się nieporównywalnie lepiej niż standardowa nawigacja Microsoftu. Pozostaje jeszcze tylko jedno pytanie: jak długo przyjdzie nam czekać na owoce współpracy firm?

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)