Nowe smartfony vs stare reklamy, czyli jak producenci wpadają we własne sidła

iPhone 5
iPhone 5
Miron Nurski

22.07.2017 11:59, aktual.: 22.07.2017 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producenci smartfonów wytykają często w swoich reklamach wady produktów konkurencji. Wszystko jest w porządku do czasu, gdy te same wady z czasem nie pojawiają się w ich telefonach. Oto kilka takich przykładów.

iPhone 7 przeczy zdrowemu rozsądkowi?

Galaxy Note to smartfon, który wykreował modę na duże wyświetlacze. Modę, której Apple długo się opierał, co zostało nawet uargumentowane w reklamie iPhone'a 5 z 2012 roku.

Cytat z reklamy iPhone'a 5:

Twój kciuk sięga odtąd dotąd. Ten większy wyświetlacz sięga odtąd dotąd. Teraz:

  1. to niesamowity zbieg okoliczności;
  2. to zniewalający pokaz/wyświetlacz [gra słów — dop. red.] zdrowego rozsądku.Jestem całkiem pewien, że to kwestia zdrowego rozsądku.

Cóż, skoro 4-calowy iPhone 5 jest zgodny ze zdrowym rozsądkiem, wychodzi na to, że - według Apple'a - 4,7-calowy iPhone 7 oraz 5,5-calowy iPhone 7 Plus zdrowemu rozsądkowi przeczą. No, chyba że od tego czasu tak bardzo urosły nam kciuki.

Obraz

Uważaj na zabezpieczenia biometryczne w LG G6

Przed kilkoma laty LG opracowało funkcję Knock Code, która pozwala zabezpieczyć telefon sekwencją stuknięć w powierzchnię ekranu. Producent był tak dumny ze swojego rozwiązania, że wytykał wady alternatywnych rozwiązań.

Z serii reklam z 2014 roku mogliśmy się dowiedzieć, jak łatwo do odblokowania telefonu użyć czyjegoś palca...

... oraz że funkcję rozpoznawania twarzy także da się niepostrzeżenie obejść.

Tryb Knock Code dalej jest w smartfonach LG obecny, ale jakoś przekonanie o niedoskonałości innych rozwiązań nie przeszkodziło producentowi we wpakowaniu do LG G6 czytnika linii papilarnych czy funkcji rozpoznawania twarzy.

Obraz

Niewymienna bateria jednak nie taka zła

W 2014 roku Samsung nabijał się z użytkowników iPhone'ów uwiązanych do ładowarek. "Nie bądź przytulaczem ścian: sięgnij po tryb maksymalnego oszczędzania energii i wymienną baterię w Galaxy S5" - zachęcał lektor w jednej z reklam z 2014 roku.

Samsung Galaxy S5 - Wall Huggers (The Next Big Thing is Already Here) Legendado Pt-Br

Owszem, Galaxy S8 - w przeciwieństwie do iPhone'a - wciąż ma tryb bardzo niskiego zużycia energii czy funkcję szybkiego i bezprzewodowego ładowania, ale chwalonej wymiennej baterii zabrakło.

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)