Nowe tablety Xiaomi? Wiele wskazuje na to, że rośnie konkurent iPada Pro

Nowe tablety Xiaomi? Wiele wskazuje na to, że rośnie konkurent iPada Pro

Nowe tablety Xiaomi? Wiele wskazuje na to, że rośnie konkurent iPada Pro
Źródło zdjęć: © fot. pexels
Klaudia Stawska-Magdziak
06.05.2021 04:19, aktualizacja: 06.05.2021 11:19

Rynek tabletów jest zdominowany przez Apple'a i jak do tej pory firma nie miała za dużej konkurencji. To się może zmienić, jeśli plotki się potwierdzą, a wiele wskazuje na to, że Xiaomi może pracować nad trzema modelami tabletów z Androidem.

Zgodnie z informacjami, do których udało się dotrzeć redaktorom XDA, Xiaomi może pracować nad trzema różnymi, zaawansowanymi tabletami z Androidem. Urządzenia te mają nosić nazwy kodowe "nabu", "enuma" i "elish".

Łącząc te informacje z tymi wyciągniętymi z kodu MIUI 12.5, okazuje się, że mogą one prowadzić do urządzenia nazywanego "isPad", co sugeruje, że niektóre aplikacje i funkcje mogą być wyświetlane na tabletach. Ponadto najnowsza wersja alfa aplikacji MIUI Home zawiera nową stronę ustawień do demonstrowania nawigacji systemu na tabletach.

Dalsze informacje, do których udało się dotrzeć redaktorom, sugerują, że "enuma" i "elish" będą dwoma wariantami tego samego urządzenia, podczas gdy "nabu" będzie osobnym modelem. Co ciekawe, udało się również ustalić, że tylko "enuma" będzie obsługiwać łączność mobilną (4G LTE/5G).

Najprawdopodobniej wszystkie urządzenia będą miały rozdzielczość ekranu 2560 × 1600 (o proporcjach 16:10) oraz panele LCD IPS z odświeżaniem 120 Hz. Możemy się spodziewać również, że urządzenia otrzymają baterię 8720 mAh.

W przeciwieństwie do trzyletniego Mi Pad 4 Xiaomi, który działał na średniej klasy chipsecie Snapdragon, wszystkie trzy nadchodzące tablety Xiaomi będą najwyraźniej wyposażone w chipsety Qualcomm Snapdragon z serii 8 (Snapdragon 865, 865+ lub 870 firmy Qualcomm).

Na razie brakuje więcej szczegółów, ale dużo wskazuje na to, że nowe tablety Xiaomi mogłyby być przyzwoitą alternatywą dla podstawowego Galaxy Tab S7 i iPada Pro. Wszystko jednak będzie zależeć od ceny. Pozostaje nam czekać na oficjalne informacje.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)