Nowe Wiadomości Google. Bardziej spersonalizowane i z pełnym pokryciem ważnych tematów

Nowe Wiadomości Google. Bardziej spersonalizowane i z pełnym pokryciem ważnych tematów

Google prezentuje nową usługę Wiadomości
Google prezentuje nową usługę Wiadomości
Mateusz Żołyniak
08.05.2018 19:10, aktualizacja: 08.05.2018 22:47

Wiele rozwiązań Google'a na przestrzeni ostatnich lat zostało zmodyfikowanych i ulepszonych. Teraz - zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami - przyszedł czas na ewolucję usługi Wiadomości.

Nadszedł czas nowego Google News

Aplikacja Wiadomości Google'a już jakiś czas temu zyskała nowy wygląd, a firma z Mountain View stale wykłada pieniądze, aby w jej ramach użytkownicy dostawali treści jak najwyższej jakości. Przyszła jednak pora na gruntowne zmiany.

Google News
Google News

Google News ma teraz zmodyfikowany interfejs, który ma oferować bardziej spersonalizowane treści. Użytkownik na ekranie głównym zawsze znajdzie pięć najważniejszych informacji, ale poniżej wyświetlane mają być już te treści wyselekcjonowane specjalnie dla niego przez sztuczną inteligencję.

Google News ma prezentować bardziej spersonalizowane wiadomości
Google News ma prezentować bardziej spersonalizowane wiadomości

Rozwiązanie bazuje na uczeniu maszynowym, dzięki czemu z każdym kolejnym wybranym artykułem czy wiadomością ma stawać się jeszcze lepsze. Z czasem Wiadomości mają zacząć sugerować newsy nie tylko z wybranych dziedzin, ale i przedstawiać je użytkownikowi w odpowiedniej kolejności.

Najważniejsze informacje na wyciągniecie ręki

Google News stale ma dawać dostęp również do zakładki Headlines, w której będą znajdować się najważniejsze informacje z całego świata. Firma chwali się, że trafiać będą do niej najchętniej czytane w danej chwili artykuły.

Google News - zakładka Headlines
Google News - zakładka Headlines

Jedną z najważniejszych nowości ma być poprawiona oprawa audiowizualna. Aplikacja ma być teraz w całości stworzona w oparciu o Material Design.

Google News z szybkim dostępem do treści wideo
Google News z szybkim dostępem do treści wideo

Google News ma jednak prezentować nie tylko treści z dobrej jakości zdjęciami, ale dawać także błyskawiczny dostęp do materiałów wideo (głównie z serwisu YouTube) bez konieczności opuszczania aplikacji. Filmy odtwarzane są po kliknięciu na nie, ale użytkownik wcześniej ma dostawać krótki ich podgląd.

Newscasts unikatowym rozwiązaniem

Google News z funkcją Newcasts
Google News z funkcją Newcasts

Ważną nowością w programie Wiadomości mają być tzw. Newcasts. Pod nazwą tą kryje się zbiory przeróżnych treści, które dotyczyć mają interesującego użytkownika tematu. Osoba zainteresowana wybranym filmem będzie mogła w nim znaleźć zwiastun, artykuły dotyczące obsady czy nawet tweety.

Pełny wgląd w wydarzenia

Jeszcze bardziej istotnym ma być tzw Full Coverage. Dzięki temu Google News ma automatycznie łączyć treści, które dotykają tego samego tematu. Sztuczna inteligencja ma analizować całą masę zmiennych dotyczących danego wydarzenia - miejsce, uczestniczące osoby czy następujące lub poprzedzające wydarzenia.

Google News ma prezentować pełną historię wydarzenia
Google News ma prezentować pełną historię wydarzenia

Co to dokładnie oznacza? Czytając w programie Wiadomości np. na temat katastrofy, użytkownik dostanie dodatkowo wgląd w artykuły, które zawierają opinie ekspertów analizujących, jak do niej doszło czy informacje na temat losów poszkodowanych.

Google News umożliwi dokładne poznanie ważnych tematów
Google News umożliwi dokładne poznanie ważnych tematów

Dodatkową zaletą rozwiązania ma być to, że treści w nim dostarczane są głównie z niezależnych źródeł, a pokrycie tematu w przypadku każdego użytkownika ma być dokładnie takie samo. Oczywiście, to od danej osoby będzie zależało jak mocno chce się zagłębić w danej tematyce.

Szybki dostęp do ulubionych źródeł

Google News będzie dawać również możliwość przeglądania ogromnej bazy źródeł i dowolnego wybierania wydawców, których treści użytkownik chce otrzymywać. Ułatwiono również korzystanie osobom korzystającym z płatnych subskrypcji.

Google News z nowy Newsstand
Google News z nowy Newsstand

Google ma zapewnić możliwość automatycznej synchronizacji (za pomocą konta Google Pay) informacji na temat subskrypcji w programie Wiadomości, wyszukiwarce Google w przeglądarce czy na stronach wydawców.

Nowe Wiadomości Google już teraz

Gigant z Mountain View pochwalił się, że już teraz rozpoczął się proces udostępniania ulepszonej wersji usługi. Dotyczy to tak wersji w przeglądarce, jak i aplikacji na Androida i iOS. Firma obiecuje, że w drugim tygodniu maja program trafi do użytkowników ze 127 krajów.

Przeczytaj także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)