Nowość w Google Pay. Aplikacja wyświetli certyfikat COVID

Nowość w Google Pay. Aplikacja wyświetli certyfikat COVID

Nowość w Google Pay. Aplikacja wyświetli certyfikat COVID
Miron Nurski
01.07.2021 12:21, aktualizacja: 01.07.2021 14:23

... o ile rządzący będą tym rozwiązaniem zainteresowani.

Od kilku dni możemy korzystać z Unijnych Certyfikatów COVID, potwierdzających szczepienie, przebytą chorobę lub wykonany test z wynikiem negatywnym. Póki co Polacy mogą trzymać swoje certyfikaty w dwóch aplikacjach - mObywatel oraz mojeIKP - ale wkrótce może do nich dojść kolejna.

Certyfikat COVID w Google Pay

Zmiana została wprowadzona od strony programistycznej. Google dodał do swojej usługi nowe API, które obsługuje certyfikaty zdrowotne, ale to organy, które je wydają, muszą się zatroszczyć o zapewnienie kompatybilności z usługą Google Pay.

Jeśli polski rząd się na to zdecyduje, jest szansa, że niedługo kod QR z Unijnym Certyfikatem COVID będzie można przechowywać w tej samej aplikacji, co karty płatnicze i kupony lojalnościowe. W przypadku niektórych telefonów dostęp do certyfikatu będzie można tym samym dostać przytrzymując dłużej przycisk zasilania.

Obraz

Google zapewnia, że certyfikat będzie przechowywane bezpośrednio na smartfonie bez synchronizacji z serwerami. Dodatkowo możliwe będzie dodanie go do Google Pay tylko wtedy, gdy smartfon zabezpieczony jest PIN-em, wzorem lub biometrycznie.

W pierwszej kolejności wsparcie dla certyfikatów COVID zostało dodane do Google Pay w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce ma trafić także do innych krajów.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)