Nowość w Mapach Google. Bilet komunikacji miejskiej kupisz w aplikacji

Nowość w Mapach Google. Bilet komunikacji miejskiej kupisz w aplikacji

Nowość w Mapach Google. Bilet komunikacji miejskiej kupisz w aplikacji
Miron Nurski
17.02.2021 17:40, aktualizacja: 17.02.2021 18:40

Z nowej funkcji będzie można korzystać w 3 polskich miastach.

Kupowanie biletów komunikacji miejskiej z poziomu aplikacji nie jest niczym nowym, bo od wielu lat umożliwiają to chociażby SkyCash, moBiLET czy Jakdojade. Jeśli jednak przy okazji używacie Map Google do planowania podróży, teraz nie będziecie musieli żonglować apkami. Przynajmniej w wybranych miastach.

Mapy Google z opcją kupowania biletów komunikacji miejskiej w polskich miastach

Jak informuje Google, w ciągu kilku tygodni nowa funkcja umożliwi kupowanie biletów w Warszawie, Wrocławiu oraz Łodzi. Będzie ona sprzężona z platformą Google Pay, więc do dokonania płatności będzie można użyć wszystkich podpiętych kart debetowych i kredytowych.

W zależności od wykorzystywanego przez danego przewoźnika systemu, aplikacja wyświetli cyfrowy bilet lub zasugeruje przyłożenie telefonu do czytnika.

Lista miast na start jest dużo krótsza niż w polskiej aplikacji Jakdojade (Warszawa, Łódź, Poznań, Lublin, Leszno, Kraków, GZM i MZKZg), która także łączy funkcję planowania podróży i zakupu biletów. Google szczyci się jednak tym, że z jego platformy można korzystać także w innych krajach europejskich.

Google zapowiada, że w przyszłości Mapy Google w Europie umożliwią także płacenie za parkingi. Ba razie funkcja ta jest dostępna jedynie w USA.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)