Nowość w Mapach Google. Pomogą uniknąć koronawirusa

Nowość w Mapach Google. Pomogą uniknąć koronawirusa

Nowość w Mapach Google. Pomogą uniknąć koronawirusa
Miron Nurski
24.09.2020 11:45, aktualizacja: 24.09.2020 13:45

Google chce, by jego Mapy wskazywały bezpieczne trasy.

Według danych twórców, z nawigacji w Mapach Google regularnie korzysta ponad miliard osób. Gigant postanowił ułatwić użytkownikom poruszanie się po świecie podczas pandemii.

Mapy Google z warstwą COVID-19

Z poziomu przycisku warstw w górnym prawym rogu ekranu od dawna dostępne są takie widoki jak domyślny, satelita, teren, transport publiczny, natężenie ruchu, trasy rowerowe, 3D oraz Street View. Teraz doszła do tego kolejna pozycja - COVID-19.

Po aktywacji nowego widoku na poszczególne obszary nakładana jest liczba wykrytych zakażeń z ostatnich 7 dni na 100 000 mieszkańców. Wraz ze wskaźnikiem, czy tendencja jest wzrostowa, czy spadkowa.

Obraz

Pojedyncze województwa, stany, hrabstwa i miasta z wysokim współczynnikiem zakażeń oznaczone są na czerwono - im ciemniejszy odcień, tym większe zagęszczenie wykrytych przypadków.

W założeniu nowa funkcja ma ułatwić poruszanie się na większych dystansach. Podczas podróży międzymiastowych łatwiej będzie unikać ognisk koronawirusa.

Warstwa COVID-19 dostępna będzie na całym świecie

Google zaznacza, że funkcja od razu startuje we wszystkich 220 krajach i terytoriach, które pokrywają Mapy. Dane mają pochodzić z "wielu wiarygodnych źródeł", w tym organizacji rządowych.

Nowa warstwa udostępniana jest stopniowo użytkownikom aplikacji na Androida i iOS. W chwili pisania tego tekstu u mnie nie jest jeszcze dostępna.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)