Nowość w Messengerze. Udostępnisz znajomym zawartość ekranu

Nowość w Messengerze. Udostępnisz znajomym zawartość ekranu
Miron Nurski

17.07.2020 13:34, aktual.: 17.07.2020 15:34

Tak, nowa funkcja od razu działa także w Polsce.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Facebook wziął się za rozwój swoich wideorozmów, które dotychczas były traktowane po macoszemu (dość wspomnieć o limicie 6 osób na rozmowę). W maju wystartowała chociażby funkcja Messenger Rooms, która pozwala na jednoczesne połączenie nawet 50 osób - w tym takich, które w ogóle nie mają konta na Facebooku.

Teraz Facebook po raz kolejny skraca dystans względem konkurencji.

Messenger z funkcją udostępniania ekranu ze smartfonu z Androidem lub iOS-em

Teraz podczas prowadzenia rozmów na ekranie pojawia się opcja "udostępnij ekran". Po jej kliknięciu osoby po drugiej stronie widzą nie podgląd z kamerki lecz to, co jest wyświetlane na ekranie.

Obraz

Na razie ekran można udostępnić prowadząc rozmowę w maksymalnie 16 osób za pośrednictwem funkcji Rooms (lub 8 osób w tradycyjnych grupach). Facebook już teraz zapowiada jednak, że wkrótce limit zostanie zwiększony do 50.

Udostępnianie ekranu na Messengerze działa, choć nie idealnie

Sprawdziłem już tę funkcję i stwierdzam, że stopień jej przydatności uzależniony jest od tego, do czego miałaby być wykorzystywana.

Mimo dobrego połączenia internetowego, w moim przypadku obraz delikatnie klatkował, a do tego pojawiały się na nim artefakty. Był wyraźnie gorszej jakości niż widok z kamery, więc raczej nie miało to związku z siecią. Funkcja udostępniania ekranu może się więc nie sprawdzić podczas wspólnego oglądania filmu czy pokazania komuś rozgrywki z gry wideo.

Jakość połączenia pozostaje jednak na tyle dobra, że w taki sposób bez problemu można wyświetlić komuś pokaz slajdów czy zdjęcia. Funkcja powinna też zdać egzamin podczas pomagania komuś w rozwiązaniu problemów z telefonem.

Aby skorzystać z nowej funkcji wystarczy zainstalować najnowszą wersję Messengera na Androida lub iOS. Dodam jeszcze, że w czerwcu 2019 analogiczne rozwiązanie pojawiło się na mobilnym Skypie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)