Nowości Research In Motion (RIM) na MWC 2011

Strona głównaNowości Research In Motion (RIM) na MWC 2011
15.02.2011 09:00
RIM
RIM
Tomasz Hamryszak
Tomasz Hamryszak

Na targach Mobile World Congress większość producentów ogłasza różnego rodzaju nowości i zmiany. Również firma Research In Motion (RIM) przygotowała dla nas z tej okazji kilka nowinek. Co ciekawego w tym roku zobaczymy w urządzeniach BlackBerry?

Podczas tegorocznych targów RIM nie zaprezentował niestety żadnego nowego urządzenia. Pocieszeniem jest fakt, że już za jakiś czas na sklepowych półkach pojawi się dość długo wyczekiwany BlackBerry PlayBook. W chwili wprowadzenia na rynek będzie on standardowo wzbogacony o dwa ciekawe tytuły firmy Electronic Arts: Need For Speed Undercover oraz Tetris.

Zaawansowane gry 3D to niejedyna nowość dotycząca tabletu firmy Research In Motion. Producent zapowiedział wprowadzenie dwóch kolejnych modeli swojego tabletu, które będą wspierać technologię LTE oraz HSPA. Niestety producent nie podał dokładnej daty pojawienia się wzbogaconych wersji na rynku.

Kolejną nowością kanadyjskiego giganta jest aplikacja BlackBerry Travel. Dzięki niej możliwe będzie zaplanowanie podróży, a następnie zarządzanie nią bezpośrednio za pomocą urządzenia. Oto jak wiceprezes Jim Tobin opisał nową funkcję:

Aplikacja BlackBerry Travel jest niezbędnym towarzyszem podróży. Umożliwia otrzymywanie powiadomień w trybie push oraz prostą integrację planów podróży czy szczegółów zaplanowanych lotów z kalendarzem BlackBerry.

Przedstawiciele marki informowali, że aplikacja będzie umożliwiać przeliczanie walut, prognozę pogody, a także funkcję rezerwacji hoteli czy wypożyczanie samochodów.

Research In Motion poinformowało również, że ich własny market z aplikacjami (BlackBerry App World) został uruchomiony na 27 nowych rynkach na całym świecie. Łącznie daje to ponad 100 krajów, dla których ta usługa jest otwarta, a użytkownicy tego serwisu mają dostęp do około 20 000 aplikacji.

Źródło: informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)