Nowości w Orange: aplikacja do SMS-ów na iPady i zmiany w Zetafonie

Nowości w Orange: aplikacja do SMS‑ów na iPady i zmiany w Zetafonie

Pomarańcza | Fot. na lic. CC, flickr.com/by Derek Purdy
Pomarańcza | Fot. na lic. CC, flickr.com/by Derek Purdy
Bartosz Dul
29.03.2012 15:30, aktualizacja: 29.03.2012 17:30

Wczoraj Play uderzył w rynek nową ofertą. Dziś odpowiedział na nią T-Mobile. Tymczasem Orange wysyła informacje prasowe o... aplikacji do SMS-ów na iPadzie i nowej promocji w Zetafonie.

Orange udostępnił mobilną aplikację umożliwiającą wysyłanie darmowych SMS-ów z iPadów. Bramka SMS Orange jest rozszerzeniem usługi SMS z Internetu i pozwala na wysyłanie bezpłatnych wiadomości do sieci Orange w Polsce.

Darmowy program omija barierę fabryczną iPadów, które nie obsługują funkcji komunikowania się przez krótkie wiadomości tekstowe. SMS-y wyświetlają się podobnie jak w telefonach iPhone w trybie komunikatora.

Screen aplikacji | fot. Orange
Screen aplikacji | fot. Orange

Bramka SMS Orange pozwala na wysyłanie długich wiadomości, składających się nawet z czterech SMS-ów oraz na grupowanie konwersacji na podstawie numeru telefonu bądź kontaktu z książki adresowej.

Użytkownik zostanie powiadomiony o otrzymanej wiadomości SMS nawet wtedy, gdy aplikacja jest wyłączona lub urządzenie znajduje się w stanie uśpienia. Program ma poziomy i pionowy tryb wyświetlania, co ułatwia korzystanie z niego na tablecie. Tak jak w przypadku tradycyjnej wersji bramki SMS w Internecie w aplikacji są wyświetlane treści reklamowe.

Dynamiczny rozwój nowych technologii codziennie przynosi kolejne wyzwania. Urządzenia, które jeszcze rok temu były dla niektórych nieosiągalnym luksusem, dziś stają się narzędziem powszednim. Rosnąca z miesiąca na miesiąc popularność tabletów wśród użytkowników podsuwa coraz to nowe pomysły związane z korzystaniem z tych urządzeń. Dla twórców aplikacji mobilnych to znakomite pole do działania - komentuje Łukasz Makowski z firmy Looksoft.

Aplikacja umożliwia konwersację i wysyłanie SMS-ów wyłącznie do użytkowników usług Orange.

Bramka SMS Orange wygląda i działa podobnie do iMessage. Nasuwa się więc pytanie: po co użytkownikom iPadów aplikacja Orange? Przecież osoby korzystające z iOS-a mogą pisać do siebie bez ograniczeń za pomocą iMessage. Odpowiedź jest prosta: dzięki programowi można łatwo i szybko wysłać SMS z tabletu np. na komórkę użytkownika sieci Orange. Treści reklamowe w zamian za darmowe SMS-y? Fair.

Dziś w Zetafonie pojawiło się więcej miesięcznych zobowiązań i telefonów w nowych, lepszych cenach. Oferta Orange na kartę z telefonem lub modemem od 1 zł jako jedyna na rynku pozwala określić wartość miesięcznego zobowiązania z dokładnością do 5 zł. Użytkownicy mogą więc wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do własnych potrzeb i możliwości.

Zetafon w Orange umożliwia zakup telefonu lub modemu już za 1 zł w zamian za zobowiązanie do wykonywania doładowań o określonej wartości minimalnej w czasie trwania umowy. Można je realizować dowolną liczbą pojedynczych doładowań już od 5 zł, których suma w ciągu miesiąca powinna odpowiadać wartości zobowiązania zadeklarowanej w umowie.

Zetafon promocja | fot. Orange.pl
Zetafon promocja | fot. Orange.pl

W nowej ofercie Zetafon klienci mogą wybrać czas trwania umowy oraz precyzyjnie określić wartość doładowań, do których się zobowiązują. Do wyboru jest sześć opcji miesięcznego zobowiązania: 25 zł, 30 zł, 35 zł, 40 zł 45 zł lub 50 zł (ceny z VAT).

Osoby kupujące zetafon mogą wybrać dowolny plan taryfowy Orange na kartę i korzystać ze wszystkich dostępnych w nich usług oraz promocji obniżających koszty połączeń i SMS-ów.

Do wyboru są:

  • Orange One – zawierająca atrakcyjne bonusy po doładowaniach;
  • Orange POP – z atrakcyjną, płaską stawką na połączenia oraz największym wyborem usług dodatkowych i pakietów;
  • Nowe Orange GO – z taryfą malejącą, dzięki której im wyższa kwota doładowania, tym niższe stawki na usługi;
  • Orange Free na kartę – z atrakcyjną stawką na połączenia i bonusami nawet 6 GB na Internet.

30 marca zmieniają się także ceny telefonów dostępnych w ofercie.

Na przykład wybierając zobowiązanie o wartości 30 zł z umową na 36 miesięcy, już za 1 zł będzie można kupić Alcatela 813F z ekranem dotykowym, klawiaturą QWERTY oraz klawiszem łatwego dostępu do Facebooka. Telefon umożliwia m.in. wysyłanie i oznaczanie zdjęć, umieszczanie komentarzy na profilach znajomych oraz synchronizację znajomych z Facebooka z własną książką adresową.

Nowe promocje wydają się całkiem ciekawe dla konkretnych grup docelowych (szczególnie użytkowników iPadów), jednak dziś wszyscy skupiają uwagę na nielimitowanych rozmowach w Play i T-Mobile. Czekamy na ruch Orange i Plusa.

Źródło: inf. pr.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)