Nowy CEO Samsunga zapowiada zmiany w oprogramowaniu i UI

Nowy CEO Samsunga zapowiada zmiany w oprogramowaniu i UI18.06.2012 13:30
Samsung Galaxy S III - (nasz) hands on
Samsung Galaxy S III - (nasz) hands on
Tomasz Nowak

Kwon Oh-hyun został nowym CEO Samsunga i od razu zapowiedział małą rewolucję. W swoim przemówieniu obiecał, że Samsung więcej pracy poświęci na ulepszenie UI i oprogramowania.

Według zapewnień nowego szefa Samsung bardziej przyłoży się do oprogramowania. Myślę, że to dobry kierunek. Po premierze Ice Cream Sandwich z TouchWizem użytkownicy Galaxy S II zaczęli narzekać. A to, że oprogramowanie jest niedopracowane, a to, że jego wygląd zupełnie nie pasuje do systemu Google'a. Teraz ma być inaczej.

Oczywiście przemówienia są zawsze pełne obietnic. Doświadczenie pokazuje, że niewielki ich odsetek zostaje później spełniony. Jestem jednak pełen optymizmu i wierzę w Samsunga.

Dużą poprawę w UI wnosi najnowsza wersja TouchWiz Nature UX. Nie dość, że jej wygląd nawiązuje do pięknego - moim zdaniem - Holo Theme z ICS-a, to jeszcze jest świetnie zoptymalizowana. Samsung przygotował też sporo ciekawych dodatków w oprogramowaniu, jak Smart Stay, S Voice czy Pop up Play, których nie daje androidowa konkurencja. Być może więc przy odpowiednich nakładach finansowych południowokoreański producent w przyszłości wyprzedzi HTC i Sony na polu autorskich nakładek.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)