Nowy Firefox 15.0 nie tylko dla pecetów, ale też dla Androida

Nowy Firefox 15.0 nie tylko dla pecetów, ale też dla Androida
Krystian Bezdzietny

29.08.2012 10:28, aktual.: 29.08.2012 12:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na wieść o nowym Firefoksie 15 zawrzał cały świat IT. Nie podkreśla się jednak, że oprócz desktopowych wersji przeglądarki zaktualizowano także Firefoksa dla Anroida. Co na pokład platformy Google'a wdraża lisek z oznaczeniem 15.0?

Zmian jest wiele. Tabletowa odsłona Firefoksa w końcu otrzymała swój własny interfejs. Teraz nie dość że przeglądarka ładniej wygląda, to w dodatku szybciej się uruchamia i wprowadza tzw. Awesome Bar. Co więcej, wyszukiwanie poprzez ten pasek na smartfonach jest teraz nieco bardziej rozbudowane.

Pomijając tabletowe zmiany, nie sposób zauważyć nowego sposobu zarządzania kartami. Teraz wystarczy przewinąć palcem wzdłuż danej karty, aby ją zamknąć. Dodano także możliwość importowania historii i zakładek z natywnej przeglądarki Androida, pojawiła się opcja wyświetlania stron w trybie desktopowym, wdrożono funkcję wyszukiwania na stronie oraz pojawiła się obsługa dla protokołu SPDY v3.

[solr id="simblog-pl-60810" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://simblog.pl/tomtom-dla-androida-juz-w-pazdzierniku" _mphoto="tomtom-android-header-1--9b6e6d3.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2385[/block]

Na oficjalnej stronie ze zmianami i nowościami nowego Firefoksa czytamy też, że w menadżerze pobierania pojawiły się przyciski: wstrzymaj, wznów, anuluj i pobierz ponownie, a za pomocą ustawień można usunąć różnego rodzaju prywatne dane.

Więcej o technicznych zmianach i nowościach nowego Firefoxa można przeczytać bezpośrednio na stronie Mozilli. Tymczasem Firefox 15 dla Androida dostępny jest całkowicie bezpłatnie w Google Play.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)