Nowy flagowiec HTC na pierwszych zdjęciach?

Nowy flagowiec HTC na pierwszych zdjęciach?

HTC M7 (fot. Android Police)
HTC M7 (fot. Android Police)
Adrian Nowak
21.01.2013 19:20, aktualizacja: 21.01.2013 20:20

Wyciekły pierwsze zdjęcia flagowego smartfona HTC o nazwie kodowej M7. Urządzenie charakteryzuje się prostym designem i... nietypowym układem przycisków w menu.

Serwis Android Police dotarł do zdjęć smartfona, który ma być następnym flagowym urządzeniem tajwańskiego producenta. HTC M7 i nowe Sense zostały szczegółowo opisane już jakiś czas temu przez Bartka Dula, który nie zdecydował się jednak na udostępnienie materiałów oznaczonych jako "tajne". Jak mówi:

Mój kolega z grupy deweloperów VirtousRom.com, który również miał dostęp do tych materiałów, postanowił zrobić grafikę poglądową HTC M7 z wykorzystaniem jednego ze zrzutów ekranu. Przód bardzo dobrze odwzorowuje to, jak telefon faktycznie wygląda. Tył pozostawał dla nas zagadką więc @cypis_  założył, że HTC zrobi go na wzór HTC WP8X. I wiele się nie pomylił.

Grafika szybko pojawiła się na wielu zagranicznych stronach dotyczących smartfonów, jednak Bartek zwraca uwagę, że ich redaktorzy nie dostrzegli na niej wielu oczywistych błędów. Teraz, gdy udało się dotrzeć także do zdjęć (również tyłu urządzenia), okazuje się, że różnice między renderem a faktycznym wyglądem M7 nie były zbyt duże.

Uwagę przykuwa przede wszystkim nietypowe ustawienie przycisków do przełączania się między aplikacjami i wywoływania ekranu głównego. Czy jest to najbardziej intuicyjna kolejność? Wydaje się, że nie, a obawy już teraz w komentarzach podziela wielu internautów.

HTC M7 i Sense 5.0 (fot. Android Police)
HTC M7 i Sense 5.0 (fot. Android Police)

Wygląda na to, że smartfon wyposażony został już w nową wersję nakładki Sense z numerem 5.0. Tym razem HTC postanowiło mocniej odświeżyć wygląd interfejsu, wykorzystując prostsze wzory i bardziej czytelne widgety. Zmiany bez wątpienia wyglądają na krok w dobrym kierunku - oczywiście pod warunkiem, że zrzuty nie zostały po prostu sfabrykowane.

Bartek Dul przyznaje, że telefon całkiem mu się podoba:

Telefon zapowiada się dość ciekawie i wygląda na to, że HTC wróci pod wieloma względami do designu z HTC Desire HD, bardzo cenionego zresztą. Cieszy mnie, że zostanie ekran o przekątnej 4,7".

Nieco więcej wiemy również o Sense 5.0, które określa jako "mniej efekciarskie":

Zmiany w niektórych miejscach Sense są spore, w innych raczej kosmetyczne. Porównałbym je do zmian jakie przeszło sense migrując z numeru 3.6 na 4.0. Wiele wskazuje na to, że Sense będzie mniej efekciarskie, mniej cukierkowe (choć wciąż dość kolorowe) i jednocześnie bardziej stylowe, minimalistyczne. Na pewno jednak pozostanie w swoim stylu.

Zegarek na zrzutach wskazuje godzinę 10.31 i datę 21 stycznia, a więc jeśli urządzenie znajdowało się na terenie rodzimego dla HTC Tajwanu, oznacza to, że grafiki powstały zaledwie kilkanaście godzin temu. Choć zmiany w nowym urządzeniu są bardzo obiecujące, wizualnie sprzęt mocno przypomina zaprezentowanego ostatnio Droida DNA. Miejmy nadzieję, że tajwański koncern nie będzie powtarzał swoich błędów z przeszłości, gdy zalewał rynek masą podobnych do siebie modeli.

Źródło: Android Police

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)