Nowy flagowiec Oppo ma mieć specjalny system chłodzenia

Nowy flagowiec Oppo ma mieć specjalny system chłodzenia

Render tylnego panelu Oppo N3
Render tylnego panelu Oppo N3
Źródło zdjęć: © soyacincau.com
Mateusz Żołyniak
24.09.2014 12:51, aktualizacja: 24.09.2014 14:51

Oppo już wkrótce zaprezentować ma nowego flagowca, który oznaczony będzie jako N3. Chińskie źródła donoszą, że smartfon wykorzystywać ma kilka innowacyjnych rozwiązań. Jakich?

Oppo N3 ma zostać zaprezentowany już w przyszłym miesiącu, więc wzrastająca liczba plotek dotyczących tego urządzenia nie powinna nikogo dziwić. Szczególnie interesujące są ostatnie doniesienia z Państwa Środka, które dotyczą wykonania nadchodzącego smartfona. Oppo tworząc obudowę N3 ma podobno sięgnąć po nowe materiały.

Mówi się, że Chińczycy postawią na stop metali, który wykorzystywany jest w przemyśle lotniczym. Nie wiadomo o jakie konkretnie tworzywo chodzi, ale ma być ono wytrzymałe i lekkie. Materiał nie będzie też z pewnością zbyt drogi, gdyż Oppo nie chce przesadzić z ceną nowego urządzenia. Wykorzystanie znanego z samolotów stopu metali to jeszcze nie wszystko.

System chłodzenia z Oppo N3?
System chłodzenia z Oppo N3?© weibo

Okazuje się bowiem, że Chińczycy mogą wyposażyć N3 w nowy system pasywnego chłodzenia. Pojawiły się nawet zdjęcia, które mają przedstawiać to rozwiązanie. Jeżeli okażą się one prawdziwe, może spodziewać się, że Oppo pokryje układ główny specjalnym tworzywem (o dobrym przewodnictwie cieplnym), które będzie odprowadzał nadmiar wytwarzanego ciepła.

Nie sądzę, aby działanie tego systemu chłodzenia było zauważalne podczas standardowego korzystania z telefonu. Niemniej jednak, rozwiązanie może okazać się bardzo użyteczne przy czynnościach, które wymagają dużej mocny obliczeniowej, jak granie w tytuły 3D czy nagrywanie wideo w jakości 4K. Pozwoli to nie tylko na wolniejsze nagrzewanie się układu, ale również dużo szybsze schładzanie telefonu. Co z tego wyniknie? O tym przekonamy się zapewne dopiero w przyszłym miesiącu.

Źródło: Oppo via PhoneArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)