Tryb konwersacji w Google Translate ze wsparciem dla języka polskiego

Tryb konwersacji w Google Translate ze wsparciem dla języka polskiego
Krystian Bezdzietny

14.10.2011 10:43, aktual.: 14.10.2011 12:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Markecie pojawiła się nowa wersja aplikacji Tłumacz, której główną nowością jest obsługa kilku dodatkowych języków w trybie konwersacji. Na liście znajduje się język polski.

Aplikacja Tłumacz (lub, jak kto woli, Google Translate) cieszy się ogromną popularnością w Markecie i jest bardzo użytecznym narzędziem. Jakiś czas temu koncern postanowił ją wyposażyć w tryb konwersacji, który - jak sama nazwa wskazuje - ma pomagać użytkownikowi w rozmowie w różnych językach. Działa on w ten sposób, że nagrywa wypowiedź, następnie przesyła próbkę na serwery Google'a, ekspresowo tłumaczy i zwraca wyniki w dwóch językach.

Tryb konwersacji w aplikacji Translate obejmuje następujące języki: angielski, hiszpański, czeski, holenderski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, chiński mandaryński, polski, rosyjski oraz turecki.

Choć tryb konwersacji jest świetny, to jego używanie za granicą może być problematyczne. Wymaga bowiem połączenia z Siecią. Kiedy korzystamy z uroków roamingu, to rozmowy mogą kosztować więcej niż sama podróż. Co innego, jeżeli jesteśmy w zasięgu sieci WiFi, ale poza miastami o taki dostęp niełatwo.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)