Nowy iPhone będzie bardzo cienki

Nowy iPhone będzie bardzo cienki04.05.2012 09:30
iPhone 4
iPhone 4
Damian Damian Krysa

Według najświeższych plotek nowy iPhone 5 będzie rzeczywiście smukły. Dzięki wykorzystaniu nowego typu wyświetlacza jego grubość ma spaść poniżej granicy 8 milimetrów. Co jeszcze wiadomo o nowej generacji przeboju z Cupertino?

Apple podobno jest już w trakcie rozmów z kilkoma producentami wyświetlaczy ciekłokrystalicznych, których produkty znajdą zastosowanie w najnowszej, szóstej już generacji iPhone’a.

iPhone 4,4S/5 - porównanie struktury ekranów
iPhone 4,4S/5 - porównanie struktury ekranów

O ile dotychczas stosowane ekrany dotykowe powstają poprzez nałożenie na nie dodatkowej warstwy czułej na dotyk, to nowe wyświetlacze mają być jej pozbawione. Ich największą zaletą ma być zintegrowanie warstwy dotykowej wyświetlacza z ekranem już na etapie produkcji, co pozwoli budować jeszcze cieńsze i lżejsze urządzenia. Nie jest to nowa technologia. Samsung rozpoczął jej stosowanie już kilka lat temu podczas uruchomienia produkcji ekranów Super AMOLED, a ostatnio często wykorzystuje ją choćby HTC.

To nie koniec listy zalet nowych ekranów opracowanych przez LG, Toshibę i Sharpa. Mają być one nie tylko lepsze, ale również tańsze. Skrócenie ich procesu produkcyjnego z 12-16 do zaledwie 3-5 dni ma pozwolić o obniżenie ich ceny nawet o 20%.

Dzięki zastosowaniu tego typu wyświetlacza grubość nowego iPhone’a ma wynosić zaledwie 7,9 mm.

Według mnie bardzo prawdopodobnym scenariuszem może być przeznaczenie zaoszczędzonego miejsca nie tylko na zmniejszenie grubości nowego urządzenia, ale również na zainstalowanie w nim pojemniejszej baterii (tak jak w nowym iPadzie).

A dla Was co jest ważniejsze? Pojemna bateria czy smukły wygląd?

Źródło: SlashGear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)