Nowy iPhone ledwie zaprezentowany, a już zbanowany?

Nowy iPhone ledwie zaprezentowany, a już zbanowany?
05.10.2011 09:00
Będzie blokada iPhone'a 4S? (fot. GSM Arena)
Będzie blokada iPhone'a 4S? (fot. GSM Arena)
Kamil Homziak
Kamil Homziak

Nie ma to jak szybkie działanie. Nie minęły nawet 24 godziny od prezentacji iPhone'a 4S, a Samsung już złożył wnioski o zakaz jego sprzedaży we Francji i Włoszech. Jak widać, wojna patentowa wciąż trwa, a w ciągu ostatnich dni panowała cisza przed burzą.

Tym razem poszło o dwa patenty dotyczące technologii związanych ze standardem WCDMA. Według Samsunga nowy smartfon Apple'a łamie je tak bardzo, że firma nie mogła pozostać obojętna :) Co więcej, po dokładniejszym zbadaniu sprawy możliwe jest, że Koreańczycy podejmą próbę zablokowania sprzedaży iPhone'a 4S także w innych krajach.

Ostatnie spokojne dni były tylko rozgrzewką do frontalnego ataku tuż po konferencji, którą śledził cały telekomunikacyjny świat. Gdyby Apple chciał się odegrać, swoją szansę będzie miał już za tydzień, kiedy to Samsung i Google oficjalnie zaprezentują Androida w wersji Ice Cream Sandwich oraz nowego smartfona z serii Nexus. Na pewno któryś z nich czerpie z dobrodziejstw iOS czy iPhone'a. Ech, przydałoby się, aby Apple, wzorem Microsoftu, ustalił na rozsądnym poziomie opłatę licencyjną za korzystanie z własności intelektualnej swojej produkcji...

Źródło: SlashgearCellular News

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)