Nowy lepszy Facebook i Twitter na iOS. Będzie autoudostępnianie zdjęć?

fot. theinvestorpages.info
fot. theinvestorpages.info
Krystian Bezdzietny

20.11.2012 13:00, aktual.: 20.11.2012 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od kilku dni w App Store dostępny jest Facebook 5.2.1 oraz Twitter 5.1. Jeśli jeszcze nie zaktualizowaliście tych tytułów, to zobaczcie, dlaczego warto natychmiastowo to nadrobić.

[solr id="komorkomania-pl-136732" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5015,overgram-czyli-szybka-i-latwa-typografia-na-zdjeciach-z-systemu-ios" _mphoto="zrzut-ekranu-2012-11-15--2578ba5.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3070[/block]

To oczywiście nie wszystko. Nowego Facebooka dla iOS-a wyposażono też w funkcję udostępniania elementów z osi czasu, a także wprowadzono bardzo wątpliwą obsługę emotikon. Ponadto nie zabrakło słynnych "drobnych poprawek i usprawnień", które w tajemniczy sposób mają polepszyć działanie aplikacji.

Automatyczna synchronizacj zdjęć

Pamiętacie jak w Sieci głośno było o tym, że w androidowej wersji Facebooka pojawiła się możliwość automatycznej synchronizacji zdjęć? Najprawdopodobniej coś podobnego zbliża się wielkimi krokami do iOS-a.

Redaktorzy serwisu TechCrunch zauważyli, że niebieski portal zaczął powoli udostępniać tę funkcję wybranym użytkownikom. Dzięki niej wszystkie zdjęcia z iOS-a będą automatycznie udostępniane do specjalnego albumu na Facebooku. Mówi się, że w ten sposób niebieski portal chce konkurować ze Strumieniem zdjęć (fabryczną funkcją iOS-a) lub Dropboxem.

fot. TechCrunch
fot. TechCrunch

Warto jednak zauważyć, że gdyby Facebook uruchomił autoudostępnianie zdjęć już teraz, to zdecydowanie wygrałby wyścig na cyferki, ponieważ dziennie użytkownicy udostępniają około 300 milionów zdjęć. Dodając do tego instagramowe filtry, nietrudno przewidzieć, że Facebook w mgnieniu oka stałby się najpopularniejszym portalem hostingującym komórkowe zdjęcia.

Twitter 5.1

Tutaj nie jest już tak rewolucyjnie jak w przypadku Facebooka, choć też innowacyjnie.

fot. ModMyI
fot. ModMyI

Twitter 5.1 to przede wszystkim nowy wygląd sekcji Odkryj. Teraz każdy znajdujący się tutaj post wyświetlany jest w bardziej interaktywny, przyjazny dla oka sposób.  Jeżeli np. ktoś udostępni grafikę, ta od razu będzie widoczna.

[solr id="komorkomania-pl-136558" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5026,nowe-wersje-skypea-soundhounda-iwrappera-photoshop-expressa-i-pulsea-sporo-nowych-funkcji" _mphoto="zrzut-ekranu-2012-11-13--56d9e8b.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3071[/block]

Pojawiły się też drobne zmiany kosmetyczne, odświeżono wyniki wyszukiwań, dodano opcję sprawdzania kto zauważył zabezpieczone Tweety oraz pojawiła się możliwość resetowania hasła do konta.

Jak w przypadku Facebooka, nie zabrakło też tajemniczych poprawek i usprawnień.

Zarówno Facebook 5.2.1, jak i Twitter 5.1 dostępne są za darmo w App Store.

Źródło: TechCrunch

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)