Nowy Nexus 8 to nie ściema. Będzie miał 64-bitowy układ

Nowy Nexus 8 to nie ściema. Będzie miał 64-bitowy układ

Nowy Nexus 8 to nie ściema. Będzie miał 64-bitowy układ
Mateusz Żołyniak
28.05.2014 12:45, aktualizacja: 28.05.2014 15:58

Ostatnie plotki o Nexusie 8 okazały się nieprawdziwe, ale już są nowe, bardziej prawdopodobne doniesienia. Sugerują one, że będzie to jeden z pierwszych tabletów z 64-bitowym procesorem.

Nowe wiadomości o 8-calowym tablecie Google'a opublikował serwis Myce.com. Jego redaktorzy w kodzie Androida znaleźli informacje o urządzeniu o nazwie Flounder (inna nazwa kodowa to Volantis). Nazwy Nexusów pochodzą od ryb, więc prawdopodobne, że chodzi o Nexusa 8.

Urządzenie ma być oparte na układzie Nvidii. W kodzie źródłowym pojawiły się wzmianki o 64-bitowym procesorze, więc zapewne chodzi o Tegrę K1 w wersji z rdzeniami Denver. Nexus 8 będzie również wykorzystywał 64-bitowego Androida, nad którym Google pracuje już od dłuższego czasu.

Część źródeł sugeruje, że prezentacja sprzętu odbędzie się na zbliżającej się konferencji dla deweloperów Google I/O 2014 (25 i 26 czerwca). Są też jednak głosy, że gigant z Mountain View swój 64-bitowy system i nowego Nexusa pokaże dopiero jesienią. Tablet ma być uzupełnieniem dla nowego Androida.

Jakkolwiek by było, można oczekiwać, że Google weźmie sprawy w swoje ręce i zaprezentuje pierwszego Androida z 64-bitowym procesorem. Wybór Tegry wydaje się oczywisty, gdyż topowe układy Qualcomma pojawią się dopiero pod koniec roku. Co za tym idzie - nie zanosi się, że high-endowe modele z 64-bitowym systemem Android zobaczymy przed pierwszą połową 2015 roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)