OnePlus Nord 2 eksplodował w torebce. Sprawą zajął się producent urządzenia

OnePlus Nord 2 eksplodował w torebce. Sprawą zajął się producent urządzenia

OnePlus Nord 2 eksplodował w torebce. Sprawą zajął się producent urządzenia
Karolina Modzelewska
03.08.2021 10:49, aktualizacja: 03.08.2021 15:55

Ankur Sharma opisał na Twitterze zdarzenie związane z wybuchem smartfonu OnePlus Nord 2 jego żony. Mężczyzna zaznaczył, że posiadała ona urządzenie od zaledwie 5 dni, a do eksplozji doszło podczas wycieczki rowerowej.

Co jakiś czas pojawiają się doniesienia o wybuchających smartfonach. Tym razem sytuacja dotyczyła OnePlusa Nord 2, czyli urządzenia chińskiego producenta, który na rynku działa od 2013 roku. Zdarzenie zostało opisane na Twitterze przez Ankura Sharma. Według mężczyzny telefon należący do jego żony miał eksplodować w jej torbie podczas przejażdżki rowerem.

Do zdarzenia odniósł się OnePlus, który zapewnił, że zbada całą sprawę i spróbuje ustalić przyczynę wybuchu. Jak donosi serwis Phone Arena, mężczyzna otrzymał od producenta wiadomość, w której został poproszony o skontaktowanie się z firmą. Jej przedstawiciele zapewnili go, że otrzyma od nich zadośćuczynienie. Wpis mężczyzny szybko zniknął z Twittera. Sugeruje to, że Sharma doszedł do porozumienia z producentem.

Według Phone Arena możliwą przyczyną wybuchu OnePlus Nord 2 była wadliwa bateria, na co wskazują zdjęcia, które Sharma opublikował na Twitterze. Baterie litowo-jonowe zamieszczane w smartfonach najczęściej ulegają samozapłonowi i eksplodują z powodu nieprawidłowej konstrukcji. Inną możliwą przyczyną wybuchu jest wzrost temperatury baterii, który prowadzi do zmian właściwości związków chemicznych w nich zawartych lub uszkodzenia mechaniczne odbudowy baterii. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)