Nowy Outlook na Androida i iOS już jest. W końcu aplikacja z prawdziwego zdarzenia

Nowy Outlook na Androida i iOS już jest. W końcu aplikacja z prawdziwego zdarzenia

Nowy Outlook na Androida i iOS już jest. W końcu aplikacja z prawdziwego zdarzenia
Kamil Zawiślak
29.01.2015 10:56, aktualizacja: 30.01.2015 14:49

Microsoft w końcu udostępnił odmienionego Outlooka dla urządzeń z Androidem i iOS. Co ma do zaoferowania?

Kiedy w grudniu firma z Redmond ogłosiła, że kupiła Acompli - świetną aplikację do obsługi poczty na systemy iOS i Android - spodziewałem się zupełnie odmienionego klienta Outlook dla wspomnianych platform. Nie sądziłem jednak, że zostanie on udostępniony tak szybko.

Teraz Outlook wpisuje się w najnowsze trendy i wygląda bardzo schludnie oraz minimalistycznie. Przesunięciem maila w prawo możemy zaplanować spotkanie - tak nazywa się ta opcja. Przynajmniej w teorii, bo maile są przenoszone do innego folderu, który de facto musiałem sam utworzyć, a Outlook nie reaguje na przycisk Zapisz. Zatem w moim przypadku funkcja Zaplanuj, przynajmniej na razie, nie działa poprawnie.

Przesunięcie palcem w lewą stronę skutkuje archiwizacją lub usunięciem wiadomości.

Archiwizacja i usuwaniu maili.
Archiwizacja i usuwaniu maili.

Nowy Outlook to również zintegrowany kalendarz, który w połączeniu z klientem pocztowym może stać się naprawdę użyteczny. Niestety, w obecnej formie daleko mu do Kalendarza Google czy aplikacji Inbox by Gmail. Przynajmniej na smartfonie z Androidem.

Kalendarz w Oultook
Kalendarz w Oultook

Poczta Microsoftu jest otwarta na inne serwery i współpracuje z Microsoft Exchange, Office 365, Outlook.com (Łącznie Hotmail, MSN), iCloud, Gmail i Yahoo Mail. Możliwe jest też ręczne dodanie konta pocztowego. Jeśli chodzi o operowanie załącznikami, aplikacja wspiera OneDrive'a i Dropboxa.

Mimo iż mówimy o Outlooku, są jeszcze miejsca, gdzie Acompli daje o sobie znać. Przy tworzeniu nowego maila, aplikacja na Androida domyślnie ma ustawiony podpis: Sent by Acompli for Android. Można go oczywiście zmienić w ustawieniach, gdzie znalazł się także przycisk Poinformuj swoich znajomych o Acompli. Nowy Outlook to jeszcze wersja Preview, więc możliwe są mniejsze lub większe błędy, jak na przykład taki:

Oznacz jako "nieprzec-zytane"
Oznacz jako "nieprzec-zytane"

Mimo kilku niedociągnięć, da się już dość swobodnie korzystać z nowego Outlooka. Wszyscy zainteresowani mogą go pobrać dla Androida i iOS.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)