Nowy skalp Google'a: patenty IBM

Nowy skalp Google'a: patenty IBM

Google kupuje patenty IBM-a (fot. na lic. CC/Flickr/kirainet)
Google kupuje patenty IBM-a (fot. na lic. CC/Flickr/kirainet)
Kamil Homziak
15.09.2011 12:00, aktualizacja: 15.09.2011 14:00

Procesy wytaczane producentom słuchawek z Androidem nie ustają, pora więc na nowy nabytek. Na liście zakupów znalazły się 1023 patenty IBM-a. Czy to wystarczy?

Do transakcji doszło 17 sierpnia, ale dopiero wczoraj potwierdził ją rzecznik Google Jim Prosser. Nie podał jednak żadnych szczegółów, podobnie jak Chris Andrews z IBM. Nie jest to pierwsza transakcja tych firm - w lipcu producent najpopularniejszej wyszukiwarki kupił kolejne 1030 patentów. Jeśli dodać do tego patenty Motoroli, łącznie Google ma ich około 20 tysięcy.

Pozostaje pytanie, czy kolejny zakup sprawi, że producenci smartfonów z Androidem oraz sam Google będą mogli spać spokojnie. Wcześniejsze 19 tysięcy patentów niewiele pomogło. Ostatnio pojawiły się nawet pogłoski, jakoby zmęczone walką w sądzie HTC rozważało stworzenie własnego systemu operacyjnego. Problem leży jednak gdzie indziej. Jeśli dokładnie się przyjrzeć, to nie tylko telefony z Androidem mają wygląd i obsługę podobne do iPhone'a, a jakoś nie słychać o procesach dotyczących np. Symbiana.

Źródło: Bloomberg

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)