Nowy Turing Phone zapowiedziany. Będzie elegancki, bezpieczny i piekielnie wytrzymały

Nowy Turing Phone zapowiedziany. Będzie elegancki, bezpieczny i piekielnie wytrzymały

Turing Phone Appassionato
Turing Phone Appassionato
Mateusz Żołyniak
13.04.2017 12:58, aktualizacja: 16.04.2017 11:27

Pierwszy Turing Phone to bardzo nietypowe urządzenie, które nie namieszało jednak na rynku. Lepiej poradzić może sobie jego następca, którego właśnie zapowiedziała firma Turing Robotics Industries. Co już teraz wiadomo o Turing Phone Appassionato?

Nowy Turning Phone i nowa konstrukcja

Zapowiedziany na początku ubiegłego roku Turing Phone to ciekawe urządzenie, które wyróżniało się charakterystyczną obudową wykonaną z liquidmorphium. Pod nazwą tą kryje się stop miedzi, cyrokonu, glinu, niklu i srebra cechujący się wysoką wytrzymałością. Turing Robotics Industries (TRI) twierdzi, że:

  • jest on bardziej odporny niż stal czy tytan;
  • nie można go wygiąć podczas codziennego korzystania;
  • jest bardzo odporny na korozję;
  • dobrze absorbuje uderzenia i nie przenosi ich na inne elementy konstrukcji.

Nie powinno więc dziwić, że z tego materiału wykonana będzie również obudowa modelu Turing Phone Appassionato. TRI chwali się do tego, że będzie to pierwszy masowo produkowany smartfon, który wykonany będzie z liquidmorphium. Inną zaletą ma być powłoka DLC (diamond-like carbon), która powinno zagwarantować wysoką odporność na zarysowania (właściwościami przypomina diament).

Producent zmodyfikował samą konstrukcję, która będzie teraz bardziej elegancka. To dobry krok, gdyż według mnie model Appassionato nie tylko prezentuje się lepiej niż pierwszy Turing Phone, ale i jest naprawdę ładnym urządzeniem.

Co zmieniło się we wnętrzu?

Firma Turing Robotics Industries ujawniła, że urządzenie zostanie wprowadzone na rynek we współpracy z TCL, które produkuje i sprzedaje smartfony m.in. pod markami Alcatel i BlackBerry. Chińczycy mogą zająć się nie tylko wytwarzaniem urządzenia, ale i jego dystrybucją (przynajmniej na wybranych rynkach).

Turing Phone Appassionato
Turing Phone Appassionato

TRI nie zdradza póki co za wiele na temat specyfikacji technicznej urządzenia, ale pewne jest to, że sprzęt będzie o wiele lepiej wyposażony niż pierwszy Turing Phone. Sugeruje to choćby Snapdragon 820, na którym oparte ma być urządzenie. Nie liczyłbym jednak na to, że Appassionato będzie rywalizował z flagowcami innych, bardziej znanych producentów telefonów. Dlaczego?

Turing Phone Appassionato
Turing Phone Appassionato

Model ten ma wyróżniać się przede wszystkim wytrzymałością i zaawansowanymi zabezpieczeniami. W trosce o ochronę danych użytkowników pierwszy smartfon TRI miał system Sailfish, ale teraz ma się to zmienić. Turing Phone Appassionato ma działać pod kontrolą Androida 7.1.1 Nougat.

Turing Phone Appassionato
Turing Phone Appassionato

Producent ma wzbogacić platformę o odpowiednie zabezpieczenia software'owe, ale na tym dodatki się nie skończą. Smartfon ma wykorzystywać "rozszerzoną inteligencję", czyli funkcję uczenia maszynowego, która ma przyspieszać wykonywanie różnych czynności. Firma nie precyzuje jednak, jakie możliwości będzie miał jej inteligentny asystent.

Cena? Cóż, tanio nie będzie

Turing Robotics Industries zdradziło za to, że Turing Phone Appassionato w sprzedaży dostępny będzie od września. Na rynek trafią dwa warianty urządzenia, których ceny prezentują się następująco:

  • \elitarna wersja\ PX8 - 1099 dol. (prawie 4400 zł);
  • \luksusowa wersja\ GX8 - 1599 dol. (prawie 6400 zł).

Cena nie będzie niska, ale gdy idzie o "bezpieczne smartfony" to jeszcze nic. Solarin, za którym stoi firma Sirin Labs, swój produkt wyceniło jakiś czas temu na ponad 47 tys. zł. Turing Phone Appassionato nie tylko będzie równie bezpieczny, ale i będzie zapewne o wiele bardziej wytrzymały dzięki wspomnianemu stopowi liquidmorphium. Nie wspominając nawet o lepszej specyfikacji technicznej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)