Na ten dzień czekało wielu. Marka nubia oficjalnie zapowiedziana w Polsce!

Na ten dzień czekało wielu. Marka nubia oficjalnie zapowiedziana w Polsce!

Na ten dzień czekało wielu. Marka nubia oficjalnie zapowiedziana w Polsce!
Miron Nurski
20.06.2016 15:36, aktualizacja: 20.06.2016 17:36

Chińska nubia oficjalnie zaczyna międzynarodową ekspansję. Plany firmy uwzględniają także Polskę.

Przedstawiciele chińskiej nubii zapowiedzieli, że wkrótce jej smartfony będzie można nabyć w nowych krajach Europy, Ameryki Południowej oraz Azji Południowo-Wchodniej.

Na pierwszy ogień idą Argentyna, Meksyk, Niemcy, Rosja oraz Hiszpania. Kolejny etap ekspansji ma objąć m.in. Francję, Włochy, Turcję, Indie, Indonezję, Birmę, Filipiny, Wietnam, Tajlandię oraz - co najważniejsze - Polskę.

Jest na co czekać

Przypomnę tylko, że nubia to marka należąca do ZTE, której portfolio obejmuje produkty premium o niezłym stosunku jakości do ceny. Chińczycy zasłynęli przede wszystkim dzięki swej dbałości o design. Miałem już okazję pobawić się kilkoma nubiami podczas targów MWC i te zawsze wyróżniały się na tyle innych azjatyckich słuchawek.

Póki co na wspomnianych rynkach zapowiedziano modele nubia Z11 Mini, Z9 mini oraz Z9 Max.

Dwa ostatnie to smartfony ubiegłoroczne, którymi w dniu polskiej premiery niekoniecznie będzie sens zaprzątać sobie głowę. Z11 Mini to już jednak świeży, ładny i nie najgorzej wyposażony smartfon o fotograficznych aspiracjach, który - przy zachowaniu rozsądnej ceny - może być u nas bardzo ciekawą propozycją.

nubia Z11 mini
nubia Z11 mini

Szkoda tylko, że na liście zapowiedzianych urządzeń zabrakło świetnie zapowiadającej się nubii Z11 Max, którą promuje zresztą sam Cristiano Ronaldo. Najwidoczniej jednak 6-calowego potwora firma postanowiła zostawić w Azji, gdzie phablety są popularniejsze niż w innych częściach świata.

Póki co nie wiadomo, kiedy dokładnie zobaczymy pierwsze nubie nad Wisłą, ale powinno to nastąpić w ciągu kilku miesięcy. Najrozsądniej byłoby ruszyć z globalną sprzedażą przynajmniej kilka tygodni przed bożonarodzeniowym szałem zakupów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)