Nvidia potwierdziła Nexusa 9 HTC. W dość nieoczekiwany sposób

Nvidia potwierdziła Nexusa 9 HTC. W dość nieoczekiwany sposób

Zmodyfikowane zdjęcie Two women communicating with each other
Zmodyfikowane zdjęcie Two women communicating with each other
Źródło zdjęć: © shutterstock
Mateusz Żołyniak
11.09.2014 11:37, aktualizacja: 11.09.2014 13:41

Batalie sądowe mogą okazać się cennym źródłem informacji. Szczególnie, gdy jedną z zaangażowanych stron jest Nvidia.

Amerykańska firma przygotowuje się obecnie do starcia w sądzie z Qualcommem i Samsungiem, którzy rzekomo naruszyli jej patenty dotyczące układów graficznych stosowanych w smartfonach i tabletach. Przedstawiciele Nvidii przygotowali już nawet pierwsze pismo sądowe, w którym - za co można im dziękować - chlapnęli parę słów za dużo.

W dokumencie można znaleźć sporo zachwytów nad mocą obliczeniową Tegry K1, która miała zachęcić wielu producentów do zainteresowania się nowym układem Nvidii. Dotyczy to nie tylko wykorzystania chipsetu w smartfonach i tabletach, ale również Chromebookach, telewizorach czy Project Tango, gdzie mobilny Kepler odpowiadać ma m.in. za mapowanie 3D. Przedstawiciele firmy stwierdzili nawet, że Tegra K1 będzie sercem HTC Nexusa 9, który może pojawić się już w trzecim kwartale tego roku. Dokument szybko został zmieniony, ale udało się uwiecznić jego fragment na zrzucie ekranu, który widoczny jest poniżej.

Nvidia potwierdza istnienie Nexusa 9, którego producentem będzie HTC
Nvidia potwierdza istnienie Nexusa 9, którego producentem będzie HTC© droidlife

W zasadzie można już napisać, że w pojawiających się plotkach o nowym tablecie Google'a było więcej niż ziarenko prawdy. Za produkcję Nexusa 9 odpowiedzialna będzie firma HTC. Z wcześniejszych wycieków wynika, że sprzęt będzie oparty na 64-bitowej wersji Tegry K1 z rdzeniami Denver, a jego ekran będzie pracować w rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli).

Nvidia wyświadczyła nam sporą przysługę potwierdzając istnienie Nexusa 9. Wciąż jednak brakuje kilku istotnych elementów, aby móc rozwiązań tę zagadkę. Tym bardziej, że na dobrą sprawę nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie Google planuje prezentację finalnej wersji Androida L i nowych Nexusów.

Źródło: Droid-Life

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)