Nvidia Tegra 3 - czterordzeniowe procesory 1,5 GHz już pod koniec roku?

Nvidia Tegra 3 - czterordzeniowe procesory 1,5 GHz już pod koniec roku?

Nvidia Tegra 3 - czterordzeniowe procesory 1,5 GHz już pod koniec roku?
Jakub Płaza
25.01.2011 09:00, aktualizacja: 25.01.2011 10:00

Na CES 2011 pojawiło się kilka smartfonów z dwurdzeniowymi procesorami. Na razie wszystkie pochodzą od Nvidia. Ta sama firma już niedługo może wywołać kolejną rewolucję. W jaki sposób? Podwajając liczbę rdzeni.

Stosowanie tak potężnych jednostek w telefonach nie dziwi już nikogo. Pierwszy tego typu smartfon już dzisiaj trafił do sprzedaży. Jeżeli zastanawiacie się, ile czasu potrzeba na kolejny etap ewolucji procesorów, to odpowiem – wyczekujmy czwartego kwartału 2011 roku.

Informacje pochodzą nie od byle kogo, bo od samej Nvidii. W Sieci pojawił się zrzut z ekranu, na którym widać plan wydawniczy bohatera niniejszego wpisu. Według informacji na nim zawartych czterordzeniowe procesory Nvidia Tegra 3 o taktowaniu zegara 1,5 GHz maja zadebiutować jeszcze w tym roku.

Jest na co czekać. Jednostka jest tak potężna, że byłaby w stanie sprostać wymaganiom filmu Blu-Ray w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Jeżeli taki potwór trafi pod maskę smartfona, pozwoli na pracę ekranu w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli! To kolejna porcja informacji od producenta, a nie wyssanych z palca plotek.

Źródło: phonedog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)