NVIDIA zapowiada czterordzeniowy układ Kal‑El

NVIDIA zapowiada czterordzeniowy układ Kal-El
Jakub Płaza

16.02.2011 11:34, aktual.: 16.02.2011 12:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Platforma Nvidia Tegra 2 trafia do coraz większej liczby urządzeń. Dzisiaj okazało się, że w tym roku zadebiutuje jednostka o wiele potężniejsza – czterordzeniowy chipset o kodowej nazwie Kal-El.

Kal-El znajdzie się w tabletach i supersmartfonach. Nvidia gwarantuje osiągi na poziomie pięciokrotnie wyższym w porównaniu z układem Tegra 2. Na zapewnieniach się nie skończyło. Producent przygotował dwie prezentacje, które pokazują możliwości nowej jednostki.

W pierwszej przekaz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli był dekodowany przez eksperymentalny tablet (nieznanego producenta) i zmniejszany do jego natywnej rozdzielczości – 1366 x 768 pikseli. Obraz był jednocześnie wyświetlany na monitorze w rozdzielczości 2560 x 1600. Wszystko odbywało się płynnie.

Kolejną prezentację oparto na fragmencie gry Great Battles Medieval, działającej w jakości HD (720p) na tablecie z układem Tegra 2 i eksperymentalnym urządzeniu z Kal-El. Aby maksymalnie obciążyć ich podzespoły, na polu walki umieszczono 650 jednostek. Wynik mówi sam za siebie: 18-20 FPS dla Tegry i 50-55 FPS dla Kal-El.

Nvidia zapewnia, że czterordzeniowy potwór pojawi się na pokładzie tabletów już w sierpniu tego roku. Smartfony otrzymają nieco delikatniejszą wersję po okresie wakacyjnym.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)