NVIDIA zaprasza na MWC. Czyżby czterordzeniowe smartfony?

NVIDIA zaprasza na MWC. Czyżby czterordzeniowe smartfony?

NVIDIA | www.androidcentral.com
NVIDIA | www.androidcentral.com
Tomasz Nowak
09.02.2012 16:30, aktualizacja: 09.02.2012 17:30

Targi Mobile World Congress zbliżają się wielkimi krokami. Jedni producenci zawodzą, inni już szykują niespodzianki. O kim mowa? O producencie układów Tegra, firmie NVIDIA.

Targi Mobile World Congress zbliżają się wielkimi krokami. Jedni producenci zawodzą, inni już szykują niespodzianki. O kim mowa? O producencie układów Tegra, firmie NVIDIA.

Wielu z nas czeka na targi w Barcelonie, żeby zobaczyć urządzenia wyposażone w procesor Tegra 3. Nvidia postanowiła podgrzać atmosferę, zapraszając na konferencję prasową na MWC 2012. Na grafice dołączonej do zaproszenia znajduje się para w kolejce górskiej. Mężczyzna trzyma w rękach smartfona.

Może to oznaczać, że na brak wrażeń nie będziemy narzekać. Co prawda pierwszy czterordzeniowy smartfon został pokazany na targach CES 2012 w Las Vegas, ale nie udostępniono go dziennikarzom do testów.

Fujitsu Arrows, bo o nim mowa, znajdował się za szybą. Co prawda był to tylko prototyp, ale jego dane techniczne stanowiły nie lada niespodziankę. Procesor Tegra 3, 4,6-calowy wyświetlacz HD, aparat 13,1 Mpix i modem LTE. Prawdopodobnie na targach MWC dowiemy się, jaką odpowiedź dla Fujitsu przygotowali inni producenci.

Na razie jedynym urządzeniem wyposażonym w Tegrę 3, które trafiło do sprzedaży, jest tablet Asusa - Transformer Prime. Wkrótce dołączy do niego Acer Iconia Tab A700, zaprezentowany na CES 2012.

Tegoroczne targi MWC z pewnością będą świetną okazją do pokazania kolejnych tabletów, jak również oficjalnych prezentacji smartfonów z nowym układem Nvidii. Wiemy, że HTC i LG planowały wypuszczenie telefonów z czterordzeniową Tegrą oraz 4,7-calowymi ekranami o rozdzielczości 720p.

Nie ma pewności, czy urządzenia zadebiutują w Barcelonie, ale jest to wielce prawdopodobne. Te informacje w połączeniu z plotką o zaprezentowaniu przez HTC nowego tabletu pozwalają sądzić, że tegoroczne targi będą stały pod znakiem czterech rdzeni. Będzie się działo.

Źródło: Androidcentral

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)