NxtApp – recenzja

NxtApp – recenzja12.06.2011 14:30
NxtApp – recenzja
Zbyszek Kowal

Dzisiaj mogę przyznać w geście triumfu, że miałem rację, spierając się z nauczycielką o to, kto ma rację. Ja twierdziłem, że pierwiastki oraz potęgi do niczego mi się w życiu nie przydadzą, ona mówiła, że to niezbędny element edukacji. Wyszło na moje, chociaż niektóre aplikacje, jak chociażby ta recenzowana dzisiaj, wymagają od gracza takiej wiedzy!

Oczywiście to, że moje losy potoczyły się w innym kierunku to wyłącznie moja zasługa. Gdybym został inżynierem, programistą lub architektem, to o pierwiastkach i potęgach zapewne musiałbym pamiętać. Jak się jednak okazuje, nawet prowadząc blog i recenzując aplikacje na iPhone’a może zdarzyć się że wiedza matematyczna może być przydatna.

Z matematyką idziemy przez życie

NxtApp to bardzo wymagający program w którym próbie poddawane jest logiczne myślenie oraz podstawowa wiedza matematyczna. Taki swoisty trening umysłowy, który według twórców wpływa na poprawę IQ gracza.

411941747535774630

Głównym i jedynym trybem zabawy są quizy matematyczne, które rozwiązujemy na czas. Twórcy zaimplementowali sześć kategorii, które różnią się od siebie rodzajem zadań matematycznych. Pierwsze dwa są najłatwiejsze gdyż tam trzeba tylko dobrze dodawać oraz mnożyć. Później zaczynają się lekkie schody w postaci potęg oraz bardziej złożonych zadań.

Po uruchomieniu aplikacji, naszym oczom ukazuje się zadanie matematyczne w którym jedna z danych jest niewiadoma. My natomiast obserwując pozostałe dane musimy wykombinować co wstawić w puste pole. Oczywiście im szybciej wpadniemy na dobre rozwiązanie, tym lepszy wynik punktowy osiągniemy. Każde z zadań ma 10 poziomów za które otrzymujemy gwiazdki. Po zebraniu wszystkich gwiazdek nagradzani jesteśmy specjalną nagrodą.

411941747535971238

Niestety, aby zaliczyć daną kategorię należy wszystkie 10 poziomów przejść za pierwszym razem. W razie pomyłki jesteśmy zmuszeni do zaczynania od zera. Co ciekawe jednak, zadania są zróżnicowane więc nie można się ich nauczyć na pamięć i po prostu wklepać.

Licz szybko, umieraj młodo!

Sterowanie oraz interfejs NxtApp należy do prostych oraz intuicyjnych. Łatwo jest się „połapać” we wszystkich opcjach. Przejście z menu do zadania następuje bardzo szybko. Nie można oprzeć się wrażeniu, że to warstwa logiczna jest najważniejszą cechą tego programu.

411941747536233382

Jeżeli chodzi o oprawę audiowizualną, to nie ma nic nad czym można by się zachwycać. Twórcy postarali się o niezbędne minimum w tym zakresie. Śmiało mogę stwierdzić, że grafika nie przeszkadza w rozwiązywaniu zadań. Na duży plus natomiast można zaliczyć możliwość wrzucenia własnego utworku z pamięci iPoda.

Inną ciekawostką o której warto wspomnieć, jest implementacja usługi Game Center. W prawdzie nie ma achievmentów które można zdobyć za sprawne liczenie, ale są tabele z najlepszymi wynikami. Trzeba przyznać, że niektórzy naprawdę potrafią w błyskawicznym tempie rozwiązywać zadania.

Reasumując, NxtApp to bardzo fajna aplikacja logiczna, którą docenią miłośnicy matematyki. Natomiast dla humanistów jest to zupełnie zbyteczny zakup. Sami zdecydujcie do jakiej grupy się zaliczacie. Na pocieszenie zostaje fakt, że gra kosztuje zaledwie 0,79 euro, więc ewentualny zakup nie będzie zbyt bolesnym doznaniem.

411941747536495526

[plus] Idealna dla matematycznych freaków

[plus] Intuicyjny i prosty interfejs

[plus] Możliwość odgrywania utworów z iPoda

[minus] Przeciętna oprawa graficzna

[minus] Dla wąskiej grupy odbiorców

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)