O ile Apple obniży ceny "starych" MacBooków i iMaków?

O ile Apple obniży ceny "starych" MacBooków i iMaków?04.05.2009 13:00
product-white-legacy
product-white-legacy
Paweł Cebula

Apple podobno od pewnego czasu planuje obniżenie ceny za podstawowe (i starszej generacji) modele swoich MacBooków i iMaków. Wiele osób zastanawia się za ile będzie można kupić białego 13" MacBooka, czy 20" iMaka z procesorem 2.66GHz. Jak wyglądają szacunkowe wyliczenia stworzone przez ekspertów?

Jak wiadomo, w ofercie Apple nie znajdziemy najnowszego MacBooka za kwotę poniżej 1000 dolarów. Zainteresowanym pozostaje albo zakup używanego komputera, albo skorzystanie z możliwości zakupienia nowego MacBooka, ale poprzedniej generacji. Apple od momentu premiery aluminiowych "unibody" prowadzi wyprzedaż 13" Macbooków za 999$.

Eksperci uwzględniając stale rosnący rynek Netbooków, a także coraz mniejsze zainteresowanie starszym modelem MB, Apple będzie zmuszone do obniżki ceny. Prognozowana cena "po" obniżce za MB white wynosić będzie od 849 do 899$. Z kolei za aluminiowego 20" iMaka przyjdzie nam zapłacić od 969 do 1019 dolarów. W obu przypadkach mamy więc do czynienia z obniżeniem ceny o minimum 100$.

Źródło: Apple 2.0

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)