O krok bliżej do portu Siri dla iPhone'a 4

O krok bliżej do portu Siri dla iPhone'a 4
Krystian Bezdzietny

16.12.2011 10:31, aktual.: 16.12.2011 11:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najbliższe dni będą bardzo ekscytujące dla wszystkich fanów jailbreaku, ponieważ pod2g przygotował sposób na trwałe odblokowanie iOS 5.0.1 i niedługo opublikuje stosowne narzędzia. Dziś MuscleNerd informuje, że dzięki iOS 5.0.1 jesteśmy coraz bliżej przeportowania Siri z iPhone'a 4S na inne urządzenia. Dlaczego?

Kilka godzin temu Apple udostępnił właścicielom iPhone'a 4S aktualizację softu iOS 5.0.1 (build 9A406), której istotną nowością jest obecność niezaszyfrowanego ramdysku. Wszystkie wcześniejsze wersje oprogramowania 4S-a ramdysk miały zaszyfrowany. Dla zwykłych użytkowników, przynajmniej na razie, nic to nie znaczy, jednak dla deweloperów to bardzo istotna informacja.

Dzięki nieszyfrowanemu ramdyskowi w iOS 5.0.1 dla iPhone'a 4S (który jest jedynym urządzeniem legalnie obsługującym Siri) deweloperzy mogą teraz napisać prościutki skrypt, który wydobędzie niezbędne pliki z iOS 5.0.1, aby pomyślnie stworzyć port Siri dla iPhone'a 4 oraz innych iUrządzeń. Oprogramowanie iOS 5.0.1 (build 9A406) jest dostępne dla wszystkich, więc portowanie Siri jest już jak najbardziej legalne.

Przenoszenie Siri z iPhone'a 4S na starsze urządzenia trwa już ponad dwa miesiące. Różni deweloperzy co jakiś czas chwalili się swoimi postępami w pracy, jednak nic z tego nie wynikało. Ciekawe, czy teraz po odkryciu nieszyfrowanego ramdysku w końcu zacznie się coś dziać wokół Siri. Zastanawiające jest też to, dlaczego Apple zdecydował się usunąć zabezpieczenia.

Źródło: redmondpie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)